POGODA W KEMER – ANTALYA TURCJA

Pogoda w Kemer.

Kemer leżące w rejonie Antalya, to miasto, którego okolice słyną z uprawy owoców granatu. Pogoda w Kemer w sezonie wiosenno-zimowym oraz w pierwszych miesiącach jesieni, jest wręcz doskonała. Już w maju temperatura wody w Morzu Śródziemnym, nad którym położony jest Kemer, wynosi 17 – 22 stopnie Celsjusza. Do października temperatura powietrza utrzymuje się powyżej 25 stopni C.

Średnie temperatury powietrza w Kemer.

 1. Styczeń: 10 stopni C
 2. Luty: 12 stopni C
 3. Marzec: 15 stopni C
 4. Kwiecień: 17 stopni C
 5. Maj: 20 stopni C 
 6. Czerwiec: 25 stopni C
 7. Lipiec: 30 stopni C
 8. Sierpień: 32 stopnie C 
 9. Wrzesień: 28 stopni C
 10. Październik: 25 stopnie C 
 11. Listopad: 20 stopni C
 12. Grudzień: 10 stopni C

Kiedy najlepiej wybrać się na wakacje do Kemer?

Największy ruch turystyczny w Kemer panuje w okresie od maja do października.
Nic dziwnego, ponieważ ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne jest to okres, kiedy najlepiej wybrać się na wakacje do Kemer. Już w maju można komfortowo kąpać się w Morzu Śródziemnym.

Ciepła woda w morzu utrzymuje się do września, a czasami nawet do października.
Okres od kwietnia do czerwca oraz od września do października to czas słonecznej pogody – słońce grzeje wówczas na tyle ciepło, aby móc zażywać morskich kąpieli, a jednoczenie nie tak bardzo, aby mogło to przeszkadzać Europejczykom nieprzyzwyczajonym do bardzo wysokich temperatur. 

Najbardziej gorące miesiące w rejonie Kemer to lipiec i sierpień. Wówczas niemal codziennie panują upały. Temperatura powietrza rzadko spada w tych miesiącach poniżej 30 stopni C. Czasami sięga nawet do 39 stopni C!.

Okres zimowy to czas najniższych temperatur w Kemer, jednak rzadko są one niższe niż 5 stopni C. W takich warunkach raczej nie można kąpać się w morzu, ale jeżeli turyście zależy przede wszystkim na zwiedzaniu i jeżeli nie lubi zbytniego tłoku, jaki panuje tutaj w sezonie, bez przeszkód może udać się do Kemer w zimie.