Pogoda w Kalkucie

Pogoda w Kalkucie jest podobna do tej, która panuje w większości ośrodków turystycznych na terenie kraju. W porze gorącej temperatury przekraczają 30◦C. Opady są znikome. Powietrze jest ciężkie i suche. Najlepsze warunki do zwiedzania panują tutaj w porze deszczowej, jednak nie każdy decyduje się, wtedy na przyjazd. Istnieje, bowiem duże ryzyko występowania monsunów. Opady deszczu bywają wtedy bardzo uciążliwe, a ich średnia wysokości to 200 mm. Temperatura nieco się obniża i zatrzymuje się na 25-28 kreskach.

Mapa i przewodnik

Kalkuta jest miastem położonym we wschodniej części Indii. Cechą charakterystyczną tego miejsca jest ogromny tłok oraz duża ilość turystów. Usytuowanie miasta zapewnia doskonałe połączenie z pozostałymi ważnymi punktami turystycznymi na mapie kraju. Możemy przemieszczać się przy pomocy kolei, natomiast do blisko położonego Bangladeszu szybko przy pomocy autokaru. W Kalkucie warto zobaczyć szereg zabytków. Do najbardziej efektownych należą Writers Building, Indian Museum oraz Victoria Memorial. Warto zajrzeć również do Świątyni Kalighat, gdzie szokuje składanie ofiar ze zwierząt. Kalkuta, to nie sama architektura. Przewodnicy polecają odwiedzanie pełnych zieleni parków, planetarium, domu Matki Teresy oraz mostu Howrah.

Zwiedzanie i zabytki

Kalkuta, to po Bombaju oraz Delhi jeden z najczęściej odwiedzanych ośrodków turystycznych na terenie Indii. Ludzie decydują się na przyjazd do tego miejsca ze względu na panujący tutaj klimat. Z jednej strony zetkniemy się tutaj ze skrajnym ubóstwem, natomiast z drugiej można zobaczyć rzeczy niespotykane. Przykładem mogą być piesi rikszarze. To ostatnie miejsce w Indiach, w którym pracują oni w pełni legalnie i w ten właśnie sposób zarabiają na życie. Jeżeli chodzi o zabytki, to bezsprzecznie numerem jeden jest Victoria Memorial. To pałac ogromnej wielkości powiązany z dużym kompleksem ogrodowym. Pełni on obecnie funkcję muzeum i galerii sztuki. Kolejnym z miejsc, które warto zobaczyć jest chyba największy na świecie dworzec kolejowy. Z jednego na drugi peron idzie się nawet ponad pół godziny. Szokująca dla wielu turystów jest świątynia Kalihgat. Poświęcona jest ona bogini Kali. W jej wnętrzu codziennie odbywa się składanie ofiar ze zwierząt. Często odbywają się tam rytuały, podczas których uśmierca się nawet 150 zwierząt na raz. Wrażenie na turystach robi również rodzinny dom Matki Teresy znanej z pełnej poświecenia misji pomagania najuboższym ludziom. Podziw wzbudza kolekcja zgromadzonych pamiątek oraz surowość tego miejsca.