Najdroższe jest lato w Egipcie.
Lato to okres, w którym najwięcej osób planuje wycieczki i wczasy. Letnie miesiące, od czerwca do września, są najczęściej wybierane na wakacje w Egipcie.
Tanio, taniej, najtaniej.
Jeżeli planujesz spędzić urlop w Egipcie w lecie, postaraj się jak najwcześniej wykupić wycieczkę w zaufanym biurze podróży – najlepiej już w styczniu lub lutym. Na lipiec i sierpień przypada szczyt sezonu turystycznego. Egipt jest nieco tańszy wiosną. Niestety wówczas panuje tam chamsin, czyli wiejące przez kilka godzin, a nawet kilka dni, wiatry znad pustyni. Są one suche i gorące, a przez to uciążliwe.
Najkorzystniej jest zamawiać wycieczki do Egiptu w godnym zaufania biurze podróży w opcji last minute. Ceny wycieczek są uzależnione m.in. od takich aspektów, jak:
- Warunki hotelowe – ilość gwiazdek. standard hotelu
- Jaki miesiąc, pora roku
- Jakość jedzenia, posiłków. wyżywienie
- Last minute, first minute, last second. rodzaj oferty
- Jak daleko od plaży, odległość od plaży
- Długość pobytu w Egipcie oraz ilość dni.
Najtańszy sposób na dostanie się do Egiptu to lot samolotem czarterowym, organizowanym przez biuro podróży. Lot organizowany indywidualnie jest znacznie droższy.
Wycieczki fakultatywne z lokalnym biurem podróży
Jeżeli zamierzasz wykupić wycieczkę fakultatywną u rezydenta w egipskim hotelu, licz się z faktem, ze będzie to bardzo kosztowne – wycieczka wykupiona u rezydenta jest droższa o 90 do 200% niż wycieczka z lokalnym biurem podróży. Wycieczki fakultatywne zorganizowane przez lokalne biuro podróży są nie tylko tańsze, ale również zawierają ubezpieczenie wliczone w cenę.
Najniższe ceny za zakupy w Egipcie
Państwowe sklepy i duże domy towarowe mają stałe ceny, natomiast w małych sklepikach prywatnych i na bazarach panuje powszechny zwyczaj targowania się. Co ciekawe, finalna cena jest często zależna od tego, jakiej narodowości jest kupujący – Polacy mają pod tym względem szczęście, bo mogą nabyć towar po niższej cenie niż np. Niemiec, Rosjanin, czy Czech.
Z racji faktu, że przemysł turystyczny to ogromna część egipskiej gospodarki, najdroższe są bilety wstępu do muzeów, świątyń i na tereny zabytkowe.
Będąc w restauracji należy pamiętać, że do ceny zamówienia doliczane jest 12% napiwku i 7% podatku VAT. Napiwek należy się osobno również kelnerowi.