Kiedy najlepiej jechać na Kretę oraz noclegi.

Chcąc nasycić się piękną pogodą i po prostu „poleniuchować” na jednej z plaż, najlepszym okresem na wyjazd na Kretę jest lato (lipiec-sierpień). Podkreślmy przy tym, że wówczas nie grożą nam poparzenia słoneczne, gdyż na panujące na Krecie warunki pogodowe, są dużo znośniejsze niż na pozostałym obszarze Grecji. Jeżeli jednak chcemy poznać Kretę bliżej i jesteśmy miłośnikami zwiedzania, wówczas najlepszym czasem na wyjazd, jest wiosna (maj-czerwiec) lub jesień (wrzesień-październik). Wtedy, bowiem nie ma zbyt dużej liczby turystów. Jest nadal ciepło i przyjemnie. Woda wciąż zachęca do kąpieli. Zaś piękna, bujna i kolorowa roślinność, podkreśla piękno wyspy oraz pozwala nasycić nasz wzrok cudownymi widokami.

Noclegi na Krecie

Osoby, które w sezonie wakacyjnym planują indywidualny pobyt na Krecie, powinny z odpowiednim wyprzedzeniem wyszukać oraz zarezerwować miejsca noclegowe. W sporej części popularnych miejscowości znalezienie wolnych pokoi w takich miesiącach, jak lipiec, czy sierpień może być bardzo trudnym zadaniem. Jednym z wygodniejszych sposobów na rozwiązanie tego problemu jest rezerwacja online hoteli na Krecie. Turyści planujący aktywne zwiedzanie, połączone z noclegami w wielu miejscowościach mogą również sięgać po ofertę wynajęcia pojedynczych pokoi lub niewielkich mieszkań.
Chcąc nasycić się piękną pogodą i po prostu „poleniuchować” na jednej z plaż, najlepszym okresem na wyjazd na Kretę jest lato (lipiec-sierpień). Podkreślmy przy tym, że wówczas nie grożą nam poparzenia słoneczne, gdyż na panujące na Krecie warunki pogodowe, są dużo znośniejsze niż na pozostałym obszarze Grecji. Osobom nie lubiącym przepłacać za zorganizowane wczasy radzimy poczekać na oferty last minute.
Autor: Tamara Rosłon

Autor: Tamara Rosłon - wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu KretaPogoda.com
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu KretaPogoda.com – artykuł chroniony