Wyspa Korfu należy do archipelagu wysp jońskich i jest jednym z najpiękniejszych miejsc w całej Grecji. Przyciąga co roku całe rzesze turystów i ta liczba z każdym kolejnym rokiem wciąż rośnie. Przyciąga głównie jej malowniczy i specyficzny wygląd, a także wyjątkowe walory klimatyczne, które mają działanie lecznicze. Ze względu na dużą ilość lasów i gajów oliwnych, powietrze jest niezwykle czyste i aromatyczne. Teren jest górzysty, co również wpływa na wysoką jakość powietrza, a w połączeniu z bryzą morską sprawia, że jest ono nie tylko czyste, ale przede wszystkim zdrowe.

Korfu- klimat i pogoda.

Wyspa Korfu jest w zasięgu klimatu śródziemnomorskiego i górskiego. Zatem nawet w środku lata gdy temperatury przekraczają często 30’ C, nie odczuwa się tego zbytnio, gdyż lekki wiaterek z nad morza przyjemnie chłodzi, a typowo górskie powietrza orzeźwia. Dodatkowo pod wpływem wysokich temperatur olejki eteryczne z drzew zostają uwolnione i na całej wyspie czuć zapach drzew oliwnych, pomarańczowych i sosnowych. Zimy w tym regionie są bardzo łagodne a temperatury bardzo rzadko spadają poniżej zera. Przeważnie oscylują w granicach 10-14’ C.

Ciekawostki o Korfu – co warto zobaczyć?

Korfu to jeden z najpopularniejszych kurortów turystycznych w Grecji. Znajdziemy tam zatem wiele ekskluzywnych hoteli, restauracji, dyskotek, pola golfowe, boiska i kluby. Jest to również idealne miejsce do nurkowania, windsurfingu i jazdy na skuterach wodnych. Ponadto wspaniałe piaszczyste plaże i ciekawe zabytki.

Warto, między innymi zobaczyć:

  • Cmentarz Brytyjski
  • Rezydencja Lordów
  • Muzeum Archeologiczne
  • Muzeum Azjatyckie.