Kupno domu na Cyprze – przeprowadzka na stałe, czy zakup domu na Cyprze jest możliwy?, zakup domu na Cyprze – jak tego dokonać?, kiedy spotyka się osobę, która przeprowadza się w cieplejsze zakątki świata tylko dlatego, że spełnia swoje marzenia.

Czy zakup domu na Cyprze jest możliwy?

Niejedna osoba mieszkająca w klimacie umiarkowanym podczas srogiej i długo ciągnącej się zimy marzy o tym, aby przenieść się chociaż na chwilę w bardziej sprzyjający klimat, gdzie na brak słońca narzekać nie można.

Niektórzy takie marzenia biorą sobie głęboko do serca i postanawiają je zrealizować. Zatem znajdą się takie osoby w Europie, a nawet w Polsce, które będą zainteresowane zakupem domu na Cyprze.

Oczywiście największą barierą w tej sytuacji są finanse. Ponieważ posiadając zarobki nieadekwatne w żadnym calu do zarobków w Euro, ciężko jest zaoszczędzić tak dużą sumę. Jednak to już pozostaje sprawa zupełnie indywidualna.
Zakładając, że taka osoba ma wystarczająco dużo pieniędzy i zamierza już cel zrealizować, czyli zakupić dom na Cyprze, pozostaje jedynie jej wybrać wymarzoną nieruchomość i ją formalnie nabyć.

Zakup domu na Cyprze – jak tego dokonać?

Po odłożeniu stawki, lub po wstępnych informacjach o możliwości dostania kredytu na nieruchomość, pozostaje sprawa wyszukania budynku i stania się jego prawowitym właścicielem.

Zakupu domu można dokonać teoretycznie nawet nie wychodząc ze swojego mieszkania.

Mianowicie bardzo dużo cypryjskich, jak i ogólnie międzynarodowych pośredników nieruchomości działa obecnie poprzez ogłoszenia w Internecie, a także konsultacje telefoniczne.
Jednak załatwianie wszystkich formalności całkowicie zdalnie jest sporo ryzykowne, niestety wszędzie należy być ostrożnym i zachowywać odpowiedni dystans całkowicie nie ufając.
Zupełnie inaczej i o wiele łatwiej sprawa wygląda w momencie przebywania już na wyspie. Ktoś kto przebywa już od pewnego czasu na Cyprze, lub jedzie tam specjalnie tylko w celu pozałatwiania wszystkich spraw związanych z zakupem domu, na pewno będzie spać dużo spokojniej. Pozostaje jedynie kwestia podpisania wszystkich umów zawartych w języku angielskim i zapłacenie za nieruchomość.

Przeprowadzka na stałe na Cypr

Z reguły ludzie przeprowadzają się do innego kraju z powodu miłości do obcokrajowca lub lepszej pracy. 

Rzadko kiedy spotyka się osobę, która przeprowadza się w cieplejsze zakątki świata tylko dlatego, że spełnia swoje marzenia, lub dlatego, że klimat panujący w starym kraju nie był wystarczająco korzystny. 

Jednak jeśli już dojdzie do podjęcia takiej decyzji, i ktoś postanowi na stałe się osiąść na Cyprze na pewno warto, aby ta osoba zaczęła ubiegać się o tamtejsze obywatelstwo.