Seszele leżą w strefie klimatu równikowego, który to sprawia, że niemal przez cały rok jest tam bardzo ciepło. Co też niezwykle istotne, temperatury powietrza w poszczególnych miesiącach różnią się jedynie o kilka stopni, natomiast duże różnice są w występowaniu wiatrów i deszczu. Kwiecień na Seszelach jest bardzo ciepły, jednak mokry, co oznacza, że jest tam bardzo duża wilgotność powietrza.

Temperatury w kwietniu

Temperatury na Seszelach w kwietniu wynoszą około 31&° C i jest to obok marca, jeden z dwóch najcieplejszych miesięcy w roku. Opady deszczu w kwietniu już słabną, jednak nadal występują często i sprawiają, że wilgotność powietrza jest bardzo wysoka. Morze w kwietniu jest jeszcze spokojne, gdyż nie ma silnych wiatrów, zatem idealne do uprawiania niektórych sportów wodnych.

Co robić w kwietniu?

W sumie to co w każdym kolejnym miesiącu. Zatem opalanie na pięknych plażach, nurkowanie, wędkowanie, spacerowanie, jazda na rowerze, pływanie katamaranem i podziwianie okolicy stoją przed nami otworem. Ze względu na wysokie temperatury i dużą wilgotność powietrza, nie polecamy wędrówek w okolice górskie, gdyż w takich warunkach nasz organizm łatwo może ulec osłabieniu.