Seszele to niezwykłe miejsce, pełne  dziewiczych plaż i tajemniczych zakątków, gdzie można być zupełnie samym. Możliwe jest to zwłaszcza na wyspach gdzie nie ma zbyt wielu turystów, tak jak na przykład na wyspie Silhouette, gdzie wszystkich zadziwią deszczowe lasy i uwaga: jaskinia gdzie został ukryty skarb znanego pirata. Tak, taka legenda krąży po całych Seszelach i wciąż znajdują się kolejni śmiałkowie, którzy wyruszają na poszukiwanie tej jaskini. Widzimy więc, że Seszele to niezwykle interesujące miejsce, gdzie nie sposób się nudzić, bez względu na to, kiedy tam pojedziemy.

Lipiec na Seszelach- temperatury

Temperatury powietrza w lipcu na Seszelach wynoszą około 25° C, zatem widoczny jest spadek niżowy, choć nadal jest przyjemnie ciepło. Wieje też dość silny wiatr, jednak na wyspach wewnętrznych nie ma zagrożenia cyklonowego. Jedynie na wyspach najbardziej oddalonych na południe to zagrożenie miejscowo może wystąpić.

Ciekawostki

Wszyscy, którym marzy się jazda na skuterze, w oceanie w okolicach wysp seszelskich muszą wiedzieć, że w wielu rejonach jest zakaz używania tego typu sprzętów, jak również łodzi motorowych i wszelkich, które posiadają napęd motorowy. Większość okolicznych wód należy do rezerwatów i w ten sposób władze i miłośnicy dziewiczej przyrody, chcą ochronić unikalną florę i faunę i pragną nie zakłócać niczym ich rozwoju naturalnego. Pozostaje zatem chwycić za wiosła i w ten sposób poruszać się po okolicy.