Seszele przez cały praktycznie rok są idealnym wręcz miejscem na wakacyjny wypoczynek. Choć większość rejonów na Oceanie Indyjskim jest nawiedzana przez cyklony, to jednak większość wysp seszelskich jest poza ich zasięgiem. Zatem nie ma obawy co do wysterowania tego niebezpiecznego przecież zjawiska i można jechać o każdej porze roku.

Seszele w maju

Temperatury powietrza na Seszelach w maju wynoszą około 28& C, zatem jest o kilka stopni mniej niż w miesiącach szczytowych. Co też niezwykle istotne dla turystów jest coraz mniej opadów, zatem też spada wilgotność i łatwiej się znosi wysokie temperatury. Nasila się natomiast siła wiatru, choć w maju nie osiąga jeszcze maksymalnej mocy. 

Co robić na Seszelach w maju?

Zatem w maju śmiało można żeglować, pływać, spacerować pięknymi plażami, zwiedzać okolicę i podziwiać fantastyczne widoki. Wszystkich zachwyci wspaniała roślinność, niezwykłe zwierzęta i rzadkie gatunki ptaków. Warto odwiedzać rezerwaty i podziwiać niczym nie skażoną przyrodę. Pamiętajmy jednak o tym, że w rejonach rezerwatów nie wolno poruszać się łodziami motorowymi ani też skuterami.