Manavgat to miasto położone w południowej Turcji, a dokładnie w prowincji Antalya. Malownicze położenie nad samym Morzem Śródziemnym sprawia, że zatrzymuje się tam wielu turystów. Choć w samym mieście nie znajdziemy tak wielu zabytków jak w innych miejscach Turcji, to jednak jest tam dobra baza noclegowa, a także wiele ciekawych miejsc. Manavgat to dobre miejsce na wycieczkę.

Jaka jest pogoda w Monavgat?

Tak jak w całej Turcji, tak i w Manavgat występuje klimat suchy. Jednak ze względu na bliskość morza, nie jest on tak bardzo uciążliwy. Najwyższe temperatury dochodzą tam nawet do 35 ‘ C i najczęściej jest to w sierpniu i w lipcu. Oczywiście także inne miesiące są bardzo ciepłe, zatem jest spora rozpiętość dla tych, którzy chcą korzystać z kąpieli słonecznych i morskich. Jeżeli nie lubimy wysokich temperatur, to warto pojechać tam wiosną bądź też jesienią. Temperatury powietrza są na tyle wysokie, że nadal można kąpać się w morzu, nie ma jednak uporczywych i męczących upałów.

Manavgat – wczasy, atrakcje.

W Manavgat koniecznie trzeba zobaczyć meczet. Jest to jeden z najpiękniejszych meczetów na świecie. Jeżeli lubimy ten rodzaj budowli, to koniecznie obejrzyjmy ten w Manavgat. Zachwyca przepięknymi ornamentami, zarówno z zewnątrz jak i w środku. Już na zdjęciach widać jego wyjątkowość, a w rzeczywistości wygląda po prostu bajecznie. Kolejne ciekawe miejsce, które trzeba zwiedzić będąc na wczasach w tym mieście to zapierająca dech w piersiach tama, a także wspaniałe wodospady. Spacerując po mieście, z pewnością natrafimy na miejscowy bazar, który zachwyca różnorodnością asortymentu, barwami i zapachami. Tylu gatunków ryb, a także rozmaitych przypraw i owoców, nie znajdziemy nigdzie na świecie.

W Manavgat znajdziemy kilka dobrych hoteli, a także bez problemu dostaniemy się w każdy zakątek Turcji. Będąc w tym ciekawym miejscu na wczasach, warto pamiętać o okolicznych miastach, które także skrywają wiele zabytków i tajemnic.