Reklama
Strona główna Bułgaria Marzec – pogoda w Bułgarii w marcu – temperatury.

Marzec – pogoda w Bułgarii w marcu – temperatury.

Bułgaria w marcu. Temperatury powietrza i ciekawostki.

188
Bulgaria in March

Bułgaria w marcu. Temperatury powietrza i ciekawostki.

Marzec w Bułgarii przywita nas niezbyt wysokimi temperaturami, w granicach 5- 8’ C. Opady atmosferyczne występują w sposób umiarkowany, więc z wyprzedzeniem ciężko przewidzieć, czy trafimy akurat na słońce czy deszcz. Warto więc przed samym wyjazdem sprawdzić dokładną pogodę na najbliższe dni, z uwzględnieniem regionu, w który się udajemy, z tego powodu, że występują pomiędzy nimi różnice klimatyczne i pogodowe.

Różnice klimatyczne i pogodowe.

Tak jak w tytule, w Bułgarii występują pomiędzy poszczególnymi regionami różnice klimatyczne, które wpływają na aktualną pogodę danego miejsca. Zatem gdy chcemy wiedzieć, jaka będzie pogoda w marcu, to należy też określić miejsce, w które się udajemy.

Warto wiedzieć, że w centralnej części kraju występuje klimat umiarkowany, na południu śródziemnomorski, a na północy umiarkowany, który przechodzi w kontynentalny. Zatem jak nietrudno się domyślać, na północy temperatury powietrza są nieco wyższe niż w pozostałych rejonach, a na południu, typowo dla klimatu śródziemnomorskiego są wysokie w lecie, które jest też suche, a także  są tam łagodne zimy. W pozostałych regionach zimy są wyjątkowo mroźne, a w rejonach górskich są duże opady śniegu.

Co warto ze sobą zabrać?

Jadąc do Bułgarii w marcu, warto więc ze sobą zabrać ciepłe ubrania. Należy też pamiętać o zabraniu parasoli i kurtek, które ochronią nas przed deszczem i wiosennym wiatrem. Pamiętajmy również o zabraniu leków wzmacniających odporność, gdyż w wiosennych miesiącach najłatwiej o złapanie wirusa grypy.