Wczasy i wakacje na najpiękniejszych plażach na Bermudach, Bermudzkie plaże – nie! dla nudystów, Horseshoe Bay, Warwick Long Bay, Vale West Bay i Jobson’s Cove

Jakie są najpiękniejsze miejsca na Bermudach?

Pięknymi plażami pokryte jest praktycznie całe wybrzeże Bermudów. Największa ilość wysokiej klasy hoteli przy plaży, znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy, w tym, w zatoce Horseshoe Bay, Warwick Long Bay i Jobson’s Cove.

Zasłużoną renomą cieszą się plaże Elbow Beach w pobliżu Hamilton, Clearwater Beach oraz Turtle Bay, w pobliżu St David’s, jak również przedłużona linia egzotycznego wybrzeża zatoki John Smith’s Bay w okręgu Padget.

Rozliczne miejsca do pływania i nurkowania znajdują się w zatokach Mangrove Bay, Black Bay, Parsons Bay, Shelly Bay, Somerset Long Bay, Warwick Long Bay, Chaplin Bay, West Bay Vale, a także w Zatoce Tobacco Bay na północ od St. George i w odizolowanej zatoce Clarence Cove.

Bermudzkie plaże – nie! dla nudystów

Bermudzkie słynne białe piaszczyste plaże z niesamowitą różową otoczką, są niezwykle rzadkie w przyrodzie. Większość różowego piasku można znaleźć na wyspie Bermuda, na wybrzeżu między zatokami Warwick Long Bay i Horseshoe. Na Bermudach są zarówno publiczne jak i prywatne plaże należące do hoteli. Plaże publiczne są zamykane na noc. Na Bermudach nie ma plaż dla nudystów.

Najlepsze publiczne plaże

Horseshoe Bay – najbardziej popularna plaża na Bermudach, więc często jest zatłoczona. Plaża znajduje się nad zatoką w kształcie podkowy i otoczona przez malownicze klify. Na plaży znajdują się bary z napojami i lodami, wypożyczalnia sprzętu do nurkowania, tutaj można znaleźć również leżaki, parasole, prysznice, altanki do przebrania, itp.. Zachodnia część plaży charakteryzuje się spokojnymi wodami, polecana szczególnie dla dzieci. 

Jobson’s-Kaw – plaża w małej, idyllicznej zatoce w otoczeniu skał. Tylko kilka plaż na świecie może się równać urodą z Jobsons-Kav. Morze w tym miejscu spokojne, z płytkim i łagodnie opadającym piaszczystym dnem. 

Tobacco Bay – najbardziej popularna plaża na Saint-Georges. Można nie tylko odpocząć, ale także zrobić wspaniałe nurkowania wśród spektakularnych formacji skalnych. Tobacco Bay pozostawiła swój ślad w historii wyspy: miejscowa grupa spiskowców załadowała na statek wielorybniczy setki ton prochu strzelniczego zagrabionego z angielskiego magazynu na wyspie i przekazała Amerykanom jako pomoc w wojnie przeciwko Brytyjczykom. W odpowiedzi Kongres USA zniósł embargo na Bermudy jakie było nałożone na Wielkią Brytaniię i wszystkie jej kolonie.

Warwick Long Bay – plaża nawet w szczycie sezonu letniego nie jest zatłoczona: długość plaży wynosi 8 km. W wietrzne dni podnoszą się dość silne fale. Vale West Bay – mała plaża na zachodnim wybrzeżu wyspy Bermudy. W kwietniu można zobaczyć wieloryby migrujące w poszukiwaniu pożywienia. Wieloryby widać z fortu położonego na wzgórzu, lub z łodzi, specjalnie zabierającej turystów do morza w celu obserwacji wielorybów. Vale West Bay – doskonałe miejsce na kontemplację przy pięknych zachodach słońca.