Turcja jest krajem wyjątkowo chętnie odwiedzanym przez turystów z całego praktycznie świata. Szczególnie jednak upodobali ją sobie Europejczycy, bowiem posiada ona wszystkie rzeczy, o których marzy turysta z Europy. Jest krajem dla nas egzotycznym, o odmiennej kulturze i religii, posiada fascynującą historię i wiele zabytków z nią związanych. To wszystko w otoczeniu bujnej, śródziemnomorskiej przyrody i w bardzo ekskluzywnych warunkach. Koniecznie, bowiem trzeba wspomnieć, że Turcja posiada jedno z najlepszych zapleczy turystycznych na całym świecie. Jest tam naprawdę duży wybór hoteli o bardzo wysokim standardzie, zatem każdy wymagający turysta, znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Najciekawsze miejsca w Turcji, najpiękniejsze miasta.

Zabytków i pięknych miast w Turcji jest naprawdę sporo. Są jednak takie miejsca, które szczególnie trzeba zobaczyć. Pierwszym z nich jest na pewno stolica- Ankara, która jest przez turystów niedoceniana. Często omijają ją ze względu na duże natężenie ruchu, tak jak to bywa zazwyczaj w stolicach. Jednak posiada piękne parki, które zachwycą zwłaszcza wielbicieli przyrody. Bardzo ciekawa jest również architektura tego miasta, oraz liczne muzea. Kolejne miasto, które trzeba zobaczyć to Antalya. Turystów zachwyci zwłaszcza stare miasto, które słynie z zabytkowych domów osmańskich, a także z kilku minaretów. Ponadto Antalya to znany kurort, w którym znajdziemy wiele hoteli i różnych atrakcji. Jeżeli starczy nam czasu podczas urlopu, to warto zwiedzić także trochę mniej znane miasta, takie jak na przykład Side. Jest to małe miasteczko, które przypomina w swojej budowie włoskie miejscowości. Wąskie uliczki, ciekawe zabytki, piękna przyroda- to wszystko znajdziemy w tym niewielkim, nadmorskim miasteczku.

Najciekawsze zabytki w Turcji.

W Turcji jest wiele ciekawych miejsc, jednak jest kilka takich, których z całą pewnością nie wolno ominąć podczas swojego urlopu. Pierwszym z nich jest z całą pewnością Błękitny Meczet, który jest największym tego typu kompleksem w tym kraju. Posiada on aż sześć wież, a ponadto jest bardzo bogato zdobiony i wyposażony. Został on wybudowany, aby przyćmić inną budowlę- kościół Hagia Sofia, który znajduje się dokładnie na przeciwko. Jest to przykład architektury bizantyjskiej, która na wszystkich robi niebywałe wrażenie.

Ponadto warto zobaczyć jeszcze:

  1. Muzeum Mozaiki
  2. Muzeum Morskie
  3. Hipodrom
  4. Kryty bazar
  5. Efez
  6. Didima i Milet
  7. Kapadocja
  8. Góra Namrut i wiele innych.