Kreta – Grecja – jaki hotel wybrać?

Doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna, bogata historia, moc zabytków oraz niezwykłe walory przyrodnicze i krajoznawcze powodują, że Kreta to nie lada gratka dla każdego turysty.

Wyspa podzielona jest na cztery regiony: Chania, Rethymnon, Heraklion i Lassithi. Są one od siebie oddzielone łańcuchami górskimi, których wysokość można porównać do polskich Tatr. Piaszczyste i piaszczysto-żwirowe plaże to często urokliwe zakątki pomiędzy skałami. Kreta jest doskonale przygotowana na przyjęcie sporej ilości turystów, o czym świadczy chociażby istnienie sieci komfortowych hoteli.

Najpopularniejsze hotele na Krecie

Hotel Aquis Zorbas Village ex Blue Club Iberostar Zorbas

Ten luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel znajduje się w Hersonissos. Jest przystosowany dla rodzin z dziećmi – maluchy mająco dyspozycji plac zabaw oraz usługi animatora czasu wolnego. Opinie turystów są bardzo pochlebne – jakość obsługi stopi na wysokim poziomie, hotel dysponuje prywatną plażą oraz basenem.

Hotel Belvedere Imperial

Niewątpliwym atutem Belvedere Imperial jest jego lokalizacja – położony jest na szczycie wzgórza, skąd rozciąga się niezapomniany widok na plaże i Morze Egejskie. Wokół hotelu znajduje się piękny ogród, dający wytchnienie podczas upałów. Hotel organizuje romantyczne wieczory dla dwojga, śluby i wesela oraz miesiące miodowe. Plaża znajduje się w odległości 700 metrów od hotelu. To dobry obiekt dla rodzin z dziećmi – dzieci mogą korzystać z trzech basenów i animacji. Inne atrakcje to mini golf, klub fitness, kort tenisowy, sauna, siatkówka plażowa i wieczory taneczne.

Hotel Creta Maris

Jakość tego hotelu została potwierdzona nadaniem mu międzynarodowego certyfikatu jakości ISO 9001:2000. Bogate wyposażenie, luksus, komfort i rozbudowana oferta dodatkowa – nic dziwnego, że hotel chełpi się pięcioma gwiazdkami. Prywatna plaża znajduje się bezpośrednio przy hotelu. Dzieci mają tu dużo atrakcji – brodziki, plac zabaw, pokój zabaw i klub dziecięcy. Istnieje też możliwość dołączenia łóżka dla niemowląt. Hotel oferuje dwa baseny odkryte, jeden basen kryty, masaże, saunę, tenis, pole golfowe, mini golf, jest tu również wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Hotel Santa Marina Beach

Ten czterogwiazdkowy hotel znajduje się w samym centrum Agia Mariny. Składa się z głównego budynku przy plaży oraz kompleksu mniejszych obiektów. Można tu wypożyczyć skutery wodne, przy hotelu funkcjonuje klub fitness i siłownia, jest też basen i brodzik dla dzieci.