Hiszpania i jej „słoneczne oblicze”.

Słoneczna Hiszpania – tak najczęściej opisywany jest ten kraj w różnego rodzaju przewodnikach a także katalogach biur podróży. Jest to oczywiście nawiązanie do bardzo ciepłego klimatu tego zakątka, chociaż nie do końca jest to prawdą. Pogoda w Hiszpanii nie zawsze wita nas, bowiem pięknym słońcem i wysokimi temperaturami. Jeśli jednak pragniemy skorzystać nie tylko z wodnych, ale i słonecznych kąpieli, powinniśmy udać się do Hiszpanii latem czyli w okresie między czerwcem a sierpniem. Musimy jednak mieć przy tym na uwadze fakt, że hiszpańskie słońce bywa bardzo szkodliwe dla naszej cery. Dlatego też, pakując się na wyjazd do Hiszpanii, powinniśmy wyposażyć się zarówno w odpowiedni strój jak i potrzebne kosmetyki.

Hiszpańskie opalanie.

Słońce bywa sprzymierzeńcem naszej skóry, ale w nadmiarze może jej zaszkodzić. W przypadku wakacji w Hiszpanii, dużo łatwiej o tą drugą opcję. Dlaczego? ponieważ, jeśli wybierzemy się tam w szczycie sezonu czyli latem, możemy liczyć jedynie na bardzo nieprzyjazne dla naszej skóry warunki. Nie chodzi tu jedynie o szkodliwość słońca i jego nadmiar, ale również o bardzo suche i parne powietrze. Hiszpańskie słońce może również okazać się szkodliwe z jeszcze innego względu. Otóż, w Hiszpanii na większości plaż opalamy się topless. Z tak śmiałych kąpieli słonecznych, możemy skorzystać wybierając się na Costa del Sol lub Costa Blanca. Najbardziej polecane również pod tym względem kurorty to: Benidorm i Marbella.

Jak uniknąć poparzeń słonecznych w Hiszpanii.

Szkodliwość słońca Hiszpanii, możemy odczuć nie tylko w trakcie naszego pobytu tam, ale również zaraz po powrocie do kraju. Zamiast ładnej brązowawej opalenizny, możemy narazić się na czerwone nieestetyczne plamy i schodzącą skórę. Możemy jednak uniknąć tych przykrych konsekwencji, na co najmniej kilka sposobów. 

Sposób nr.1 
Wybieramy się do Hiszpanii w okresie od marca do czerwca. Wtedy z pewnością nie spiecze nas hiszpańskie słońce. 

Sposób nr.2
Unikamy długotrwałego przesiadywania na słońcu. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy przybywamy na plażę po raz pierwszy. 

Sposób nr.3
Zabieramy ze sobą dobre kosmetyki do opalania.Najważniejszym kosmetykiem, jaki powinien nam towarzyszyć w czasie pobytu w Hiszpanii to dobry krem do opalania. Nie bardzo istotna jest jego marka. Najważniejsze jest moc, z jaką chronią naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dermatolodzy doradzają, aby każdy, kto wybiera się po raz pierwszy do Hiszpanii latem, wziął ze sobą krem służący do średniej ochrony skóry. Mowa tu o kremach z oznaczeniem SPF 30, 20 lub 15. Następnie zaleca się schodzenie do kremów o słabszym działaniu. Ponadto dermatolodzy, zalecają również stosowanie kremów nawilżających typu afersun bądź specjalnych sprayów chłodzących po opalaniu

Sposób nr.4
Rozsądne dawkowanie ilości słońca. Zanim wybierzemy się na hiszpańską plażę powinniśmy wiedzieć, że najmocniejsze promienie słoneczne pojawiają się w godzinach południowych i popołudniowych. Wtedy też należy unikać wygodnego wylegiwania się na plaży. Lepiej zafundować sobie kąpiel w morzu lub spacer podziwiając przy okazji okolicę.