Reklama
Strona główna Francja Opalanie się we Francji – szkodliwość słońca, olejki, kremy ochronne.

Opalanie się we Francji – szkodliwość słońca, olejki, kremy ochronne.

Informacje na temat opalania się i szkodliwości słońca we Francji. Jakie wybrać olejki i kremy ochronne.

186
Który krem przeciwsłoneczny jest najlepszy?

Informacje na temat opalania się i szkodliwości słońca we Francji. Jakie wybrać olejki i kremy ochronne.

Jednym z głównych celów wyjazdów do Francji są pobyty nad Morzem Śródziemnym na Riwierze Francuskiej. Wiąże się to oczywiście z długotrwałym leżeniem na plaży oraz przebywaniem na ostrym słońcu. nad ciepłe morze jeździmy przede wszystkim po piękna opaleniznę. Warto więc zadbać żeby zamiast niej nie przywieźć ze sobą bolesnych i nieestetycznych oparzeń albo schorzeń spowodowanych zbyt długim narażaniem niezabezpieczonej skóry na kontakt ze szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Francja – gdzie i kiedy po piękną opaleniznę?

Każdy wyjeżdżający na letni wypoczynek marzy o powrocie z piękną brązową opalenizną. Wiadomo też, że szczególnie o nią łatwo tam, gdzie słońce świeci mocniej. We Francji tym rejonem zdecydowanie jest Riwiera. Ciągnący się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego pas plaż to miejsce gdzie można zażywać zarówno kąpieli słonecznych jak i morskich. Pod wpływem słońca skóra zyskuje brązowawy kolor już po kilku dniach. Słońce operuje tu wystarczająco mocno nie tylko latem ale także późną wiosna i jesienią. Wielu turystów bardzo sobie chwali te okresy ze względu na brak upałów a jednocześnie przyjemną i słoneczna pogodę. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że we Francji można opalać się także zimą. Oczywiście można to robić na alpejskich stokach. Słońce, szczególnie na trasach zwróconych ku południu jest bardzo silne, a dodatkowo jego promienie odbijają się od śniegu. Wiele osób poza szusowaniem na nartach poświęca zimowy urlop także na łapanie słonecznych promieni.

Szkodliwość słońca.

Wyjeżdżając na wypoczynek, podczas którego mamy zamiar sie opalać warto poznać kilka zagrożeń jakie powoduje nieodpowiedzialne korzystanie ze słonecznych kąpieli. Głównym są poparzenia słoneczne spowodowane zbyt długim i intensywnym wystawianiem skóry na działanie promieni słonecznych. Na skórze pojawiają się zaczerwienienia i bąble z płynem, które po pewnym czasie pękają. W skrajnych przypadkach oparzenia słoneczne mogą doprowadzić do powstawania rozległych ran. Długotrwałe przebywanie na słońcu może także prowadzić do udarów słonecznych lub cieplnych, powodujących ból głowy, wymioty i omdlenia. Z kolei w dalszej perspektywie opalania sie bez odpowiedniego zabezpieczenia może doprowadzić do ciężkich schorzeń skóry, w tym do powstawania nowotworów.

Jak się opalać? – kremy i olejki ochronne.

Wyjeżdżając na urlop, podczas którego będziemy korzystać z dobrodziejstw słońca powinniśmy się zastosować do kilku wskazówek.

  • Należy spędzać na słońcu maksymalnie do 6 godzin dziennie. W przypadku małych dzieci czas ten powinien być krótszy
  • Nie należy opalać się w najgorętszych okresach dnia czyli w południe gdy słońce operuje najmocniej
  • Należy bezwzględnie zabezpieczać głowę czapką, kapeluszem lub chustką
  • Chodząc po miejscach nasłonecznionych najlepiej mieć na sobie przewiewne ubranie z naturalnych tkanin
  • Należy opalać się stopniowo, po trochę każdego dnia, tak by przyzwyczajać skórę do słońca
  • Konieczne jest używanie kremów i olejków ochronnych z wysokim filtrem, które chronią przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Ważne jest aby wcierać je w skórę kilka razy dziennie a przede wszystkim zawsze po kąpieli w morzu.