Pammukkale – klimat.

W Pammukkale położonym około 200 kilometrów od Wybrzeża Śródziemnomorskiego i Egejskiego panuje klimat podzwrotnikowy przejściowy między morskim a kontynentalnym. Oznacza to, że na pogodę w tym kurorcie oddziałuje jednocześnie obecność wielkich zbiorników morskich od Zachodu i Południa oraz wielkiego lądu azjatyckiego od Wschodu. W Pammukkale występuje krótkotrwała pora sucha i pora deszczowa, przedzielone są one porami przejściowymi, kiedy to opady deszczu i temperatury powietrza są uśrednione między maksymalnymi i minimalnymi wartościami w całym roku.

Pammukkale – prognoza pogody na dziś, jutro, pojutrze.

Wybierając się do Pammukkale między czerwcem a wrześniem, nie trzeba zbytnio martwić się o warunki pogodowe ponieważ są wtedy bardzo korzystne. Śladowe ilości opadów atmosferycznych, upalne dni i ciepłe wieczory to tylko jedne z zalet pobytu w Turcji w tym czasie. Śledzić pogodę warto jest w pozostałych miesiącach. Chociaż i tak trzeba nastawić się na deszczowe dni, to obserwacja najbliższej prognozy pogody może zadecydować o planach na pierwsze dni wakacji.

Pammukkale – temperatury.

Poniżej można zapoznać się z maksymalnymi i minimalnymi temperaturami występującymi w całym roku w Pammukkale.

miesiącTemp. Max.
Powietrza
[°C]
Temp. Min.
Powietrza
[°C]
Średnia temp.
Wody
[°C]
styczeń113
luty124
marzec176
kwiecień2210
maj1715
czerwiec3219
lipiec3622
sierpień3622
wrzesień3117
październik2512
listopad188
grudzień125

Szczyt sezonu w Pammukkale występuje w lipcu i w sierpniu, wtedy nawet minimalne temperatury nie spadają poniżej 20°C. Prawdopodobieństwa wystąpienia opadów w tym czasie jest praktycznie zerowe, dlatego wczasowicze przyjeżdżające w te właśnie regiony do Turcji mają niemalże stuprocentową gwarancję udanych wakacji, na pewno pod względem warunków pogodowych. Najmniej aktywnymi miesiącami pod względem turystyki są: grudzień, styczeń i luty. Okres zimowy charakteryzuje się dość częstymi opadami i bardzo chłodnymi, a nawet zimnymi wieczorami i nocami.