Co warto zobaczyć i zwiedzić w Maroku? Perły turystyczne Maroka, czyli Agadir, Casablanca, Essueyra, Dolina Su. Jakie są plaże w Agadir?

Kasablanka (Casablanca)

Casablanca – największe miasto i ekonomiczna stolica Maroka. Centrum biznesowe z drapaczami chmur i wielki meczet Hassana II, który może pomieścić trwajacych na modlitwie w tym samym czasie 25 tysięcy osób. To miasto pełne siedzib banków, przedstawicielstw zagranicznych koncernów i ponad połowy marokańskich firm. Największe międzynarodowe lotnisko w Maroko nosi imię Mohammed V. Jego budowla jest najnowocześniejszym zabytkiem współczesnej architektury.

Agadir.

Agadir – perła nowoczesnej turystyki w Maroku. Ośrodek położony jest w malowniczej okolicy na wybrzeżu Atlantyku w dolinie Su – chroniony od żaru pustyni przez wysokie góry Atlas. W Agadirze plaża rozciąga się na 10 kilometrów. Pokryta złocistym piaskiem i otoczona mnóstwem zielonych sosen i drzew eukaliptusowych, uznaje się za jedne z najpiękniejszych i najbardziej gościnnych ze wszystkich miejscowości Maroka. Tutaj znajdziesz różnego rodzaju atrakcje, które są uprawiane na Wschodzie i nadmorskich kurortach: palenie fajki, jazda na wielbłądzie, wędkarstwo morskie, jazda konna koni pełnej krwi arabskiej na plaży, gra w golfa i tenisa, dyskoteki, nocne kluby oraz różnorodne, regularne festiwale i koncerty muzyki pop. Sklepy i eleganckie butiki wzdłuż wybrzeża i zatoczek, bary z apetycznymi przysmakami nie tylko kuszą ofertą, ale i przyciągają ciekawą architekturą.

Essueyra

Essueyra – w dawnych czasach – miasto piratów, położona 170 km na północ od Agadiru. Urocze, zachwycajace miasto pięknem ulic i domów w stylu mauretańskim przyciąga poetów, artystów, naukowców i którzy zmienili miasto w centrum współczesnej sztuki marokańskiej.