Kiedy najkorzystniejszy czas na podróż do Maroka? Jaka odzież na wakacje w Maroku? Atlas, Sahara, wakacje, wczasy. Klimat Maroka.

Odzież na wakacje w Maroku – co spakować?

Letnie ubrania powinny być lekkie i przewiewne, z parą ciepłej odzieży na wieczory w górach. Kobiety powinny unikać mini-spódniczek i szortów. Zima w Maroku – najbardziej przydatne ubrania jesienno-wiosenne.W Afryce sweter jest przydatny jak i odzież przeciwdeszczowa dla turystów przybywajacych od grudnia do lutego.

Na poniższym wideo zobaczysz co należy spakować na wczasy do Maroko.

Kiedy do Maroka?

Spędzać wakacje w Maroku latem w obszarach górskich, to najlepsza pora i przyjemny czas. Zimą tak samo – zimno i zwłaszcza na północy nie brakuje opadów śniegu, który w dużych ilosciach zalega w górach Atlas. W Średnim Atlasie Ifran jest ważnym ośrodkiem narciarskim, w Atlasie Wysokim – Azru.

W regionach Sahary opady są wyjątkowo rzadkie. W zimie noce są często z przymrozkami, a latem upały wieksze niż w Marrakeszu. Najkorzystniejszy czas na podróż przez Saharę – od października do lutego.

Klimat Maroka.

Na podróże do starożytnych miast (Fez, Meknes, Marakeszu) najbardziej odpowiedni czas jest wiosną lub jesieną. W letnie upały może być tutaj zbyt duszno, zwłaszcza na południu Maroka, gdzie występuje gorące i suche uderzenie wiatru „Chergui” i „Arifi” z Sahary. Niektórzy fani Marrakeszu twierdzą jednak, że potrzeba tam być w w samym środku lata, żeby poczuć atmosferę miasta. A w górach nawet w lecie, noce są chłodne.

Atlantyk i Sahara, nadbrzeżne równiny i góry Atlas – wszystko to składa sie na przyrodniczo – klimatyczny obraz Maroka, który jest bogaty i urozmaicony.

Wybrzeże Maroka, wolne jest od żaru typowego dla głębi lądu. Od maja do października jest całkiem przyjemnie podróżować zarówno po Morzu Śródziemnym jak i Atlantyku. Należy pamiętać, że temperatura wody w Atlantyku przez większą część roku pozostaje na niskim poziomie. Ale w Tangerze latem jest bardziej gorąco i woda jest cieplejsza niż w pozostałej części wybrzeża.Na wybrzeżu Atlantyku w Agadir sezon turystyczny trwa cały rok. Od lipca do września w kurorcie Agadir często obserwuje się mgły o poranku. Zima na wybrzeżu jest niezbyt chłodna, ale słoneczna.