Najpiękniejsze i najlepsze plaże w Bułgarii, opisy najlepszych plaż, położenie plaż na wybrzeżu Morza Czarnego, atrakcje plaż w Bułgarii, miejsca do plażowania, intymne plaże.

Plaże w Bułgarii.

Na bułgarskim wybrzeżu czarnomorskim plaż jest dużo i bywają naprawdę piękne – szerokie i piaszczyste. Dość często charakteryzują się łagodnym spadkiem dna, dzięki czemu w odległości kilku, kilkunastu metrów od brzegu wciąż jest płytko (tak jest np. w Sozopolu). W całej Bułgarii wstęp na plaże jest bezpłatny, a jedyną niedogodnością jest tutaj ograniczenie, wynikające z tego, że najwygodniejsze części plaży w najatrakcyjniejszych lokalizacjach są zwykle zajęte przez szeregi parasoli. Generalnie we wszystkich nadmorskich miejscowościach turystycznych, bez względu na to, czy są to duże kurorty (Słoneczny Brzeg, Złote Piaski), czy też mniejsze (Rawda, Obzor), część plaży jest zwykle zajęta przez szeregi parasoli krytych trzciną lub słomą. Za możliwość schronienia się pod nimi trzeba niestety płacić.

Najlepsze plaże w Bułgarii.

Najlepsze plaże znajdują się w środkowej i południowej części wybrzeża. Na północnym wybrzeżu częściej spotkamy plaże kamieniste albo brzeg będzie wręcz niedostępny dla kąpiących się lub bardzo trudno dostępny.

Szabła (Шабла) – wybrzeże północne.
Słoneczne dni możemy spędzać na dzikiej i niestrzeżonej plaży. Jest ona oddalona od miasteczka jakieś 5–6 km, ale całkiem duża, ładna i przyjemna, choć pustawa (co dla niektórych może być sporym atutem).

Rusałka (Русалка) – wybrzeże północne.
Obfitość mniejszych i większych zatoczek nie pozostawia zbyt wiele miejsca dla piasku. Mimo to doceniane są przez zwolenników słońca i morza. Gdzieniegdzie z wody wystają skały, na które podpłynąć mogą amatorzy dyskretniejszego opalania.

Obzor (Обзор) – wybrzeże południowe.
Główną atrakcją Obzoru jest bardzo ładna, piaszczysta plaża, choć w okolicach centrum bywa ona trochę zatłoczona. Jeśli poszukujemy jakiegoś bardziej ustronnego miejsca, możemy się wybrać na dłuższy spacer na południe, wzdłuż plaży. Ponieważ rozciąga się ona na długości 6 km, wędrówka może zająć nam dłuższą chwilę, z pewnością jednak znajdziemy przestrzeń mniej uczęszczaną przez plażowiczów. Miejsca jest jednak dość dużo, więc na pewno będziemy mieli możliwość skorzystania z kąpieli słonecznej i morskiej.

Słoneczny Brzeg (Слънчев бряг) – wybrzeże południowe.
Plaża w Słonecznym Brzegu, jak na wielki kurort przystało, jest obszerna, piaszczysta i bardzo zadbana.

Złote Piaski(Златни пясъци) – wybrzeże środkowe.
Złote Piaski jest drugim po Słonecznym Brzegu najchętniej odwiedzanym miejcem.Posiada długą, piękną piaszczystą plażę i unikalny, zielony park. Znajdują się tu kompleksy balneologiczne, w których można zażywać kąpieli w basenach termalnych oraz doskonałe ośrodki SPA.