Pora zimowa na obszarze Icmeler jest stosunkowo dosyć chłodna. Temperatury nie przekraczają 15 ºC. O wiele cieplej robi się już w maju, a punkt kulminacyjny najwyższych temperatur przypada na porę letnią, a konkretnie lipiec oraz sierpień. Słupki rtęci nie spadają wówczas poniżej 32ºC. Temperatura wody w najchłodniejszych miesiącach wynosi ok. 18ºC, a w najcieplejszych 26 ºC. Najwięcej opadów notuje się w grudniu i styczniu – ok. 250 mm. To właśnie w tym czasie średnia liczba dni deszczowych jest dla Icmeler najwyższa i wynosi 14. Nie jest to najlepszy okres na odwiedzenie tego regionu. Zdecydowanie lepiej, po brązową opaleniznę, przyjechać w okresie czerwiec-sierpień. W tym czasie nie notuje się w ogóle opadów, a średni czas nasłonecznienia w ciągu każdego dnia wynosi około 13 godzin. Są to więc idealne warunki do opalania oraz morskich kąpieli.

Położenie i historia Icmeler – kurortu leczącego reumatyzm.

Icmeler jest dosyć małym kurortem, znajdującym się w Turcji Egejskiej, na przedmieściach kurortu Marmaris. Jest częścią bardzo malowniczego półwyspu Datca. Z trzech stron otoczone jest wzgórzami, porośniętymi lasami sosnowymi. Icmeler znane jest ze złóż wód mineralnych. Według powszechnie dostępnych danych mieszka tutaj jedynie około 10 tysięcy osób. Ludzie cierpiący na reumatyzm często odnajdują w tym kurorcie ukojenie. Poprawę stanu zdrowia upatruje się właśnie w leczniczym działaniu wody. Ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na temat historii miasta. Wiadomo jednak, że w okolicach III w. p.n.e. było zamieszkiwane przez Jonów.

Atrakcje turystyczne Icmeler – kurortu leczącego reumatyzm

W samym Icmeler nie ma zbyt wielu atrakcji turystycznych. Jest to głównie kurort morski nastawiony na obsługę plażowiczów. W pobliżu miasta można jednak zobaczyć kilka ciekawych zabytków. Pierwszym z nich jest zamek w Mamaris którego powstanie datuje się na III w. p.n.e.. Wybudowany najprawdopodobniej przez Jonów, podczas pierwszej wojny światowej został poważnie zniszczony. Szybko postanowiono go jednak odbudować i dzisiaj służy jako muzeum, z bogatym zapleczem ciekawych eksponatów. Warto zobaczyć również ruiny Kaunos. Miasteczko to zostało wzniesione w okolicach IX w.. Dzisiaj zniszczone, przyciąga turystów ruinami bazyliki, teatru oraz licznymi grobowcami znajdującymi się na jego obszarze. Kolejną propozycją dla turysty jest Bybassos. Miasto, którego ozdobą jest zamek na wzgórzu, pochodzący ze wczesnego średniowiecza. Mając odrobinę czasu i dobrych chęci zajrzeć można na wyspę Kedreia. Piękne miejsce, z ogromną ilością gajów oliwnych oraz lasów sosnowych. Zaletą Icmeler są piaszczyste i bardzo czyste plaże.Codziennie poddawane są one zabiegom pielęgnacyjnym, dzięki czemu są ubóstwiane przez przybywających tutaj turystów. Idealna baza wypadowa na rejs po pobliskich wysepkach czy też na jeep safari. Dla aktywnych nurkowanie, windsurfing oraz kajakarstwo. Osoby ceniące sobie spokój, skorzystają zapewne z możliwości spacerowania po licznych ogrodach pełnych zieleni. Poza ciepłą wodą morską dużą popularnością cieszy się olimpijski basen wzniesiony w Marmaris znajdującym się kilka kilometrów od Icmeler oraz liczne parki wodne.