Grudzień na Dominikanie to okres, kiedy na wyspę napływa najwięcej turystów. Choć jest to ostatni miesiąc pory deszczowej, to turyści, zwłaszcza ci z Europy, uciekają od zimnej aury w swoich miejscach zamieszkania. Po drugie, właśnie w grudniu, mamy najwięcej czasu wolnego, gdyż także u nas rozpoczyna się okres świąteczny. Wielu z nas marzy, aby przeżyć święta Bożego Narodzenia w tak egzotycznej scenerii, całkowicie odmiennej niż u nas.

Pogoda na Dominikanie w grudniu – czy warto jechać?

W grudniu na Dominikanie wahają się od 27-30′ C, a jest to głównie uzależnione regionem, w który się wybieramy. Ogólnie rzecz biorąc jest gorąco i zamiast świątecznej choinki, można na przykład ozdobić pomarańczowe drzewko czy też palmę kokosową na Dominikanie. Warto, więc jechać na Dominikanę w grudniu, a przede wszystkim, trzeba pamiętać o tym, aby wziąć sobie więcej wolnego i pozostać na sylwester i karnawał, który jest tam bardzo hucznie obchodzony, a trwa praktycznie przez cały styczeń.

Religie na Dominikanie – jak Dominikańczycy obchodzą święta?

Na Dominikanie większość mieszkańców stanowią katolicy. Jednak, choć większość z tą wiarą się utożsamia, to jednak różni się znacznie od tej znanej nam Europejczykom. Miesza się ona, jakoby naturalnie, z pradawnymi wierzeniami Indian, którzy zamieszkiwali te ziemie, a także z bóstwami, w które wierzyli niewolnicy afrykańscy. To niezwykłe połączenie, widoczne jest zwłaszcza w grudniu, od 25 grudnia, gdyż jest to tak jak u nas, czas Bożego Narodzenia i hucznego świętowania. Hucznie obchodzi się zwłaszcza sylwester i Nowy Rok. Wszędzie trwają imprezy, które są bardzo kolorowe i głośne. Dominikańczycy bawią się wspólnie, na ulicach, maszerując ulicami wsi i miast. Wszyscy są poprzebierani za pradawne bóstwa, w które wierzono – a przecież czci się święto katolickie.