Dominikana to niezwykle urokliwe miejsce na wyspie Haiti, zewsząd okolone Morzem Karaibskim. Wspaniałe plaże, wiecznie ciepłe morze, egzotyczna i bujna roślinność, a także niezwykle gościnni mieszkańcy wyspy. To wszystko sprawia, że turyści z całego niemal świata pragną właśnie na Dominikanie spędzić swój wymarzony urlop. Coraz częściej też, Europejczycy decydują się na wakacje na wyspach karaibskich. Przyczyniają się do tego również stosunkowo niskie ceny wycieczek w te egzotyczne regiony, gdyż jeszcze do niedawna trwały tam regularne zamieszki i rzadko, kto decydował się na urlop w tamtejszych regionach. Już od kilku lat, panuje tam spokój, sytuacja polityczna się w miarę ustabilizowała i turyści mogą czuć się tam bezpieczni.

Pogoda na Dominikanie w marcu- czy warto planować urlop w marcu?

W marcu na Dominikanie panują bardzo przyjemne temperatury, zwłaszcza, jeżeli patrzymy na nie pod kątem europejczyków. W Polsce i w całej niemal Europie, w marcu panują jeszcze stosunkowo niskie temperatury, często też leży jeszcze śnieg i panuje prawdziwie zimowy krajobraz. Po zazwyczaj długiej zimie, mamy już dosyć niskich temperatur i marzą nam się tropikalne plaże. Możemy oczywiście poczekać do lipca, gdy w Polsce słoneczko mocniej zagrzeje, ale możemy również wyjechać na Dominikanę i rozkoszować się już w marcu, prawdziwie tropikalną pogodą. W marcu na Dominikanie, bowiem, temperatury wynoszą około 28-32′ C. Są więc, wystarczająco wysokie, aby można było opalać się na karaibskich plażach i co ważne dla nas Europejczyków, można również kapać się w morzu, gdyż temperatury wody również są wysokie.

Pogoda na Dominikanie – marzec najlepszym miesiącem na zwiedzanie

Marzec jest idealnym miesiącem na zwiedzanie karaibskich wybrzeży. Jest ciepło, jednak temperatury, choć stosunkowo wysokie, to jednak nie męczą jak te, które występują tam w porze letniej. Są to też temperatury, do których my Europejczycy, jesteśmy przyzwyczajeni, występują przecież także w Polsce, tylko w porze letniej. Zatem oprócz opalania się na karaibskich plażach i kąpania się w Morzu Karaibskim, wybierzmy się na zwiedzanie wyspy. A jest naprawdę, co oglądać. Już sama egzotyczna i tropikalna przyroda, robi na Europejczykach niebywałe wrażenie. Do tego jeszcze egzotyczne ptactwo i zwierzęta, a także ciekawi mieszkańcy wyspy, sprawią, że wrażeń nam nie zabraknie. Oprócz spacerów Wybrzeżem Kokosowym, czy też Bursztynowym, warto zatrzymać się na chwilę i odpocząć, próbując jednocześnie miejscowej i bardzo egzotycznej kuchni karaibskiej.