Dominikana to kraj o bardzo burzliwej, a jednocześnie ciekawej historii. Jeszcze przed przybyciem na wyspę Hiszpanów, tereny dzisiejszej Dominikany i w ogóle całych Karaibów, były zamieszkiwane przez plemiona Indian. Następnie w wyniku sporów i działań wojennych, Dominikana trafiła w ręce Hiszpanów, potem Francuzów. Obecnie jest krajem niepodległym, choć dotąd widoczne są wszędzie pozostałości tamtych obcych przecież osadników. Urzędowym językiem na Dominikanie jest język hiszpański, i wcale nie jest to jedyna pozostałość po przodkach i dawnych czasach. Praktycznie na każdym kroku widoczna jest ta mieszanka kulturowa i religijna. Choć większość mieszkańców jest katolikami, to jednak bardzo widoczna jest wiara w zabobon i różne pradawne bóstwa. Jest to zwłaszcza silnie widoczne w rejonach zamieszkiwanych przez rdzennych Indian.

Pogoda na Dominikanie w kwietniu, co warto zwiedzić będąc na Dominikanie w kwietniu?

Choć na Dominikanie w większości występują tereny górzyste, które są trudne do zagospodarowania, to jednak w dolinach i na terenach nizinnych od lat prężnie rozwijało się tam rolnictwo. Zwłaszcza bardzo żyzne są tam doliny, które idealnie nadają się pod rolnicze uprawy. Jeszcze do niedawna większość mieszkańców Dominikany zajmowała się rolnictwem, jednak w ostatnich latach widoczny jest znaczny spadek w tym sektorze, na korzyść sektora turystycznego. Gdy uda nam się wygospodarować trochę czasu w kwietniu i wybierzemy właśnie Dominikanę na miejsce swojego wypoczynku, to będziemy mogli na własne oczy się przekonać jak prężnie rozwija się tam rolnictwo. Co też bardzo ważne dla nas turystów z Europy, spotkamy tam uprawy, których u nas w Polsce i w ogóle w Europie, trudno by szukać. Wszystkich zachwycą zapewne plantacje kawy, trzciny cukrowej, a także liczne sady pełne egzotycznych drzew bananowców, pomarańczy czy też krzewów kakaowca. Z całą pewnością, temperatury powietrza, które występują na Dominikanie w kwietniu, będą sprzyjały tego typu wycieczkom i spacerom w malowniczej i egzotycznej scenerii Dominikany.

Kwiecień najlepszym miesiącem na zwiedzanie – Parki Narodowe na Dominikanie

Będąc na Dominikanie koniecznie trzeba zobaczyć Park Narodowy ISTLA CABRITOS, który znajduje się w południowo- zachodniej części Republiki Dominikany. Na jego terenie znajduje się największe jezioro Antyli, które nosi nazwę ENRIQUILLO. Do ciekawostek należy fakt, że to jezioro posiada o wiele wyższe zasolenie niż woda morska. Pamiętajmy o tym, że jezioro zamieszkuje wiele egzotycznych zwierząt, w tym też krokodyle. Lepiej, więc niech nie przychodzi nam ochota na kąpiel w nim. Warto zwiedzić też dość spore tereny parku JARAGUA, który obejmuje kilka wysp i znaczne obszary wodne. W tym parku panuje bardzo suchy klimat, który sprzyja roślinności pustynnej, można, więc tam podziwiać ogromne kaktusy, które robią na wszystkich ogromne wrażenie. Do tego dochodzi bardzo duża ilość egzotycznych zwierząt i ptactwa, więc z pewnością wszyscy urlopowicze będą zadowoleni.