Jeśli planujecie udany wypoczynek na Krecie, to czerwiec wydaje się być tym miesiącem, który nie zawiedzie waszych oczekiwań. Dlaczego? Po pierwsze panuje wtedy na Krecie bardzo przyjazna aura. Po drugie wciąż nie ma tłumów turystów, którzy dopiero zaczną się zjeżdżać na wyspę. Po trzecie – nadal obowiązują dość niewysokie ceny. Dotyczy to nie tyle usług na wyspie, ile ceny biletów i rezerwacji miejsc noclegowych. Po czwarte – większość kurortów jest już otwarta i można z nich korzystać.

Pogoda i temperatury

Na jaką aurę możemy liczyć wybierając się w maju na Kretę? Po pierwsze – na dość wysokie temperatury. W ciągu dnia słupek rtęci może wahać się między 24-28 st.C. W nocy możemy spotkać się z lekkim ochłodzeniem – temperatury kształtują się w granicy między 20-23 st.C. Słońce będzie nam towarzyszyło już prze 12 godzin. Temperatura wody w morzu wynosi w ciągu dnia 23st.C, zaś nocą spada o kilka stopni i wynosi 17 st.C.

Rozrywkowa Kreta

Kreteńczycy to szalenie towarzyski i lubiący dobrą zabawę naród. Dlatego na wyspie nie brakuje lokali, które gwarantują doskonałą zabawę i świetny nastrój. Do dyspozycji turystów są między innymi cafe-bary i dyskoteki, w których można posłuchać bardzo różnej muzyki od jazzu poprzez muzykę lokalną po anglosaską. Można też odwiedzić kluby, w których koncertują małe orkiestry. Ich repertuar to przede wszystkim piosenki portowe. poza tym do dyspozycji turystów są również: przytulne tawerny z muzyką, klimatyczne piano –bary (czyli lokale rozrywkowe z muzyką fortepianową) a także bary – dyskoteki. Ciekawą propozycją, na urozmaicenie sobie pobytu w maju na Krecie może być tak zwane kino letnie. Seanse odbywają się od maja do października. Jedynym ich minusem jest fakt, że filmy wyświetlane są w wersji oryginalnej. Mimo to, warto odwiedzić takie miejsce i poczuć jego niepowtarzalny klimat, który opisywał jeden z kompozytorów Yannis Kelaidonis, stosując takich określeń jak: „oaza świeżości”, „jaśminowy balsam” czy „piękność nocy”.

Kina letnie możemy znaleźć w:

  • Iraklionie – Glaxy, Pllas, Romantika;
  • Chania – w ogrodach parku miejskiego;
  • Rethimnon – Asteria.

Władze miast kreteńskich, przywiązują sporą wagę do tego, aby dostarczyć turystom odpowiedniej dawki rozrywki. Dlatego też większość z nich wraz z nadejściem lata, organizuje na swoim obszarze liczne imprezy kulturalne. są to zarówno koncerty, spektakle, festiwale. Dość bogato wygląda również letni repertuar teatrów na świeżym powietrzu. na takie atrakcje możemy liczyć udając się do jednego z trzech miast Krety czyli Iraklion, Chania, Rethimnon.

Autor: Tamara Rosłon

Prawa do artykułu należą do serwisu Kreta Pogoda
Wszelkie prawa należą do serwisu Kreta Pogoda.