Jak wygląda listopad w Polsce – każdy wie. Najczęściej wtedy pada i jest dość chłodno. Zupełnie inaczej jest na obszarze Włoch, które warto wtedy odwiedzić, licząc na bardzo przyjazne ceny. I chociaż nie będziemy mogli wygrzewać się już na plażach, to nieco luźniej zrobi się też na ulicach większych i popularniejszych miejscowości. to da nam szansę na spokojne i bezstresowe ich z wiedzanie. Oto, jak wygląda listopad we Włoszech. Jest już wówczas dużo chłodniej, niż na przykład we wrześniu czy październiku. Szczególnie nieprzyjemne bywają noce i wczesne poranki – chociaż te drugie mają swój urok a niekiedy potrafią być dość klimatyczne. Temperatura za dnia waha się między 11-20st.C. Najcieplejszym regionem jest Kalabria; zaś najzimniej jest na obszarze Zatoki Weneckiej. W ciągu nocy panujące temperatury wahają się natomiast między 4 a 13 st.C. Najcieplejszymi obszarami są: Sycylia i Kalabria, a najchłodniejszym Zatoka Wenecka. Listopad we Włoszech to również niewiele godzin słonecznych. Jako najmniej nasłonecznione obszary jawią się wówczas Zatoka Wenecka oraz Wybrzeże Adriatyckie, na których możemy liczyć jedynie na 2 godziny słoneczne. Na pozostałych regionach ich ilość waha się między 4-5 godzin.

Główne powody, dla których warto odwiedzić Włochy jesienią

Myślisz, że listopad we Włoszech to zły pomysł? – zmień myślenie, ponieważ jesień to ta pora roku, która ma Ci bardzo wiele do zaoferowania.

Mniej turystów

…co pociąga za sobą oczywiste korzyści, jak chociażby takie, że liczne obiekty zabytkowe nie są już zatłoczone i łatwiej się po nich poruszać. Ulice są cichsze i spokojniejsze, co z kolei powoduje, że możesz lepiej poczuć atmosferę odwiedzanych miejsc.

Festiwale jedzenia

czyli atrakcja, którą będziesz mógł pochwalić się wśród znajomych. Właśnie jesienią na obszarze Włoch odbywa się spora liczba festiwali poświęconych lokalnym jesiennym specjałom takim jak: trufle, grzyby, winogrona, wino, czekolada, orzechy. To doskonała okazja do zapoznania się z lokalną kuchnią. Restauracje zapraszają na degustacje potraw i dań, opartych na tych jesiennych owocach. W tym czasie odbywają się również targi, których motywem przewodnim są również owoce jesienne. Najwięcej tego typu imprez, odbywa się na obszarze północnych i środkowych Włoch.

Festiwale muzyczne

… będące z kolei doskonałą okazją do zakosztowania w prawdziwej włoskiej kulturze. W listopadzie odbywa się na obszarze Rzymu wielki festiwal z udziałem niezliczonej liczby artystów teatralnych, muzyków, tancerzy. Ich pokazy odbywają się na terenie całego miasta.

Międzynarodowy Pokaz Koni

… to bardzo strojna impreza, odbywająca się w drugi weekend listopada w Weronie. W paradzie biorą udział konie z całego świata oraz przebrani w specjalne kostiumy z dawnych epok jeźdźcy.