Temperatury w Maroko w lutym. Luty to miesiąc zimowy, a w Maroko także pora deszczowa.

Maroko to magiczne miejsce na ziemi, zatem gdy tylko mamy okazję tam jechać, to nie ma się, co ociągać i zastanawiać nad tym, jaka będzie pogoda. Bo jak to z pogodą bywa na całym świecie, mimo prognoz, może nas w każdej chwili czymś zaskoczyć. Choć Maroko większości z nas kojarzy się głównie z upałami, gdyż to przecież Afryka i Sahara, to jest to jednak nie do końca prawda. Oczywiście w porze letniej, panują tam duże upały, a temperatury przekraczają nawet 40 ’ C, to jednak nie w każdym rejonie jest tak samo. Im bliżej pasm górskich, tym jest zimniej, w wysokich górach, nawet latem leży śnieg. Im bliżej południa i piasków Sahary, tym jest goręcej i powietrze jest też bardziej suche.

Pogoda w Maroko w lutym-, jakie temperatury występują w Maroko w lutym?

Luty to miesiąc zimowy, a w Maroko także pora deszczowa. Musimy, więc być przygotowani na deszcze i niskie temperatury. Jednak mówiąc niskie, nie mam tu na myśli mrozów, tylko po prostu brak upałów. Temperatura w dzień, w lutym wynosi około 18-20′ C, w zależności od regionu kraju. Noce zaś są o wiele zimniejsze, a temperatura spada tam nawet do około 5-7′ C.

Pogoda w Maroko w lutym-, co ze sobą zabrać i co robić?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, pogoda w Maroko w lutym jest naprawdę całkiem przyjemna i bez większych przeszkód można oddać się zwiedzaniu tego malowniczego kraju. W wyprawach nie będzie nam przeszkadzać upał, który na dłuższą metę, bywa naprawdę męczący. Ponadto w lecie wszędzie jest mnóstwo kurzu i widoki nie są tak wyraziste, jak w porze deszczowej. Oczywiście trzeba ze sobą zabrać płaszcze chroniące przed deszczem, czy też parasole, a także trochę ciepłych ubrań. Przydadzą się one w nocy, a zwłaszcza wówczas, gdy nie będziemy nocować w hotelach, tylko w miejscowych domach. Bardzo rzadko się je ogrzewa, więc dla nas Europejczyków, może to być kłopotem.