Polska ambasada w Chorwacji. Gdzie szukać pomocy, przydatne telefony i adresy.

Polska ambasada w Chorwacji mieści się w stolicy tego pięknego kraju w Zagrzebiu. Poniżej adres i numer telefonu do ambasady:

UL. Krlezin Gvozd 3
10000 Zagrzeb
Tel. 00385-1 4899 444

Ten adres warto sobie zanotować i zawsze mieć przy sobie podczas urlopu w Chorwacji. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy nie będziemy potrzebować jakiejś pomocy i wówczas ten najważniejszy z telefonów na pewno się przyda. Ambasada pomaga Polakom praktycznie w każdym zakresie, zatem w razie kłopotów w Chorwacji, nie powinniśmy mieć absolutnie żadnych oporów ze zwróceniem się o pomoc.

Uwaga: Dane mogą być już nieaktualne, artykuł pisany już jakiś czas temu.

Strona internetowa ambasady.

Polska ambasada w Chorwacji posiada stronę internetową pod adresem: hrzagamb@msz.gov.pl. Na tej stronie znajdują się telefony kontaktowe, a także możliwość złożenia zapytania drogą elektroniczną. Znajdziemy tam również wszelkie aktualne informacje dotyczące wiz i przepisów celnych, a także informacje zarówno z Polski jak i z Chorwacji. Informacje są podane w sposób bardzo czytelny, gdyż są podzielone na odpowiednie rozdziały, zatem osobno przeczytamy o polityce, szkolnictwie, wydarzeniach aktualnych czy też o gospodarce.

Warto wiedzieć o Chorwacji!

Najczęściej traktujemy ambasadę jako ostateczność i myślimy, że pomoc jest głównie udzielana Polakom. Nic bardziej błędnego. Ambasada Polski pomaga zarówno Polakom którzy znajdują się w Chorwacji, jak również Chorwatom, którzy chcą wyjechać do Polski. Ponadto nie ma praktycznie takiej sprawy, z którą nie można by było tam się udać. Zatrudnieni są tam bowiem specjaliści z wielu dziedzin i z całą pewnością zrobią wszystko, aby nam pomóc lub też skierują do odpowiednich organów.