Puerto Plata – jakie są plaże?

Słoneczne plaże Puerto Platy o złocistym kolorze z drobnym piaskiem i czyste przezroczyste morze sprawiają, iż człowiek ma ochotę do spędzenia beztroskich chwil na leżaku. Warto spędzać czas na prywatnych plażach, do których mają dostęp tylko zameldowani goście.

Jak naprawdę jest w Puerto Plata?

Puerto Plata – mapa,

Puerto Plata leży na Dominikanie na północnym wybrzeżu wyspy. Miejscowość jest dobrze skomunikowana z miastem Santiago De Los Caballeros, które leży ok. 30-35 km na południe od kurortu.

Google: Puerto Plata Dominican Republic Map

Puerto Plata – pogoda

Wszyscy fani sportów wodnych lubiących sporty ekstremalne na wodzie, powinni przyjechać do Puerto Plata. Często widać w tych rejonach miłośników żeglarstwa, surfingu, windsurfingu i wielu innych. Średnie temperatury w dzień na Dominikanie są bardzo wysokie w styczniu i w lutym jest najchłodniej, bo 29°C. Natomiast marzec i kwiecień raczą nas temperaturą o stopień wyższą. 31°C jest w maju i czerwcu. Najcieplej jest w miesiącach wakacyjnych gdyż słupek rtęci pokazuje wtedy średnio 32 °C w cieniu. We wrześniu, październiku i listopadzie średnia temperatura spada o jeden stopień Celcjusza. Grudzień odznacza się średnio 30 °C. Temperatury w nocy w Puerto Plata w ciągu roku oscyluje do ok. 20 °C. Najcieplej jest od czerwca do października wtedy temperatura osiąga wartość 23 °C. Średnia temperatura wody w miejscowości wypoczynkowej wynosi od 26 °C w lutym do 30 °C we wrześniu.

Innym ważnym czynnikiem pogodowym dla turystów, branym pod uwagę przy wyborze miejsca urlopu jest średnia ilość godzin nasłonecznionych w poszczególnych miesiącach. Najmniej słońce praży przez 6 godzin dziennie, w takich miesiącach jak styczeń, luty, maj, czerwiec, lipiec, październik, grudzień. Średnie opady w Puerto Plata przedstawiają się następująco: najmniejsza liczba dni deszczowych występuje w marcu tylko 5 dni. Natomiast największa w czerwcu bo 12. Natomiast w kolejnych miesiącach, aż do października 11 razy w miesiącu występują opady. Należy dodać, że od lipca do października mogą na terytorium Dominikany występować huragany. Najlepszym czasem na podróż do Puerto Plata jest czas od grudnia do maja, wtedy nie ma tak dużo deszczowych dni, a temperatury nie są uciążliwe.

Co warto zwiedzić w Puerto Plata?