Dowiedz się czym jest i z czego słynie Punta Cana. Odwiedź najlepsze plaże na Punta Cana i poznaj sekret ich popularności.

Urlop na Dominikanie, to doskonały pomysł. Pod warunkiem, że wiemy gdzie się zatrzymać. Jednym z takich miejsc, które warto odwiedzić jest Punta Cana. Składają się na niego przede wszystkim „rajskie plaże” z pięknym białym piachem oraz licznymi atrakcjami turystycznymi takimi jak chociażby:

 • Łowienie na otwartym morzu;
 • safari snoorkling organizowane przez miejscowe Marinarium;
 • piękny Park Morski chroniący przed zniszczeniem zachwycające rafy koralowe;
 • Pływanie z delfinami;
 • Sporty wodne: nurkowanie, żeglowanie, surfing.

Warunki pogodowe na Punta Cana

Pogoda na Punta Cana to bardzo sprzyjający nam turystom z Polski klimat. Średnia temperatury wody w ciągu całego roku, waha się w granicach między 27 stopni C a 29 stopni C. Panująca tam temperatura powietrza waha się natomiast w granicach:

 • Temperatura najwyższa: 27 stopni C – 31 stopni C;
 • Temperatura najniższa: 22 stopnie C – 25 stopni C.

Plaże Punta Cana i ich atrakcyjność.

Mówiąc Punta Cana, mamy na myśli, znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Dominikany, uroczy przylądek. Główne atrakcje, jakie czekają na przybywających tam to plaże Punta Cana. Należą one, bowiem, do najpiękniejszych i najbardziej malowniczych na całej Dominikanie. Ciągną się one przez blisko 50 kilometrów. Daje to możliwość swobodnego pobytu i wyboru tej, która będzie nam najbardziej odpowiadała. Plaże Punta Cana zawdzięczają swoją popularność głównie pięknemu białemu miękkiemu piachowi. To, co wpływa również na ich pozytywną ocenę wśród turystów to obecność na nich pięknych palm kokosowych oraz malowniczych płytkich turkusowych lagun. Plaże na Punta Cana to także doskonała okazja do uprawiania sportów wodnych wszelkiego rodzaju. Wśród nich prym wiodą głównie: nurkowanie, żeglowanie oraz windsurfing. Na niektórych z plaż, znajdują się dodatkowo wypożyczalnie sprzętu wodnego takiego jak: kajaki, katamarny, deski oraz łodzie motorowe a także sprzęt do nurkowania. Ciekawostką jest fakt, że każda z plaż jest strzeżona, dzięki czemu przebywanie na nich to nie tylko przyjemność, ale i pełne bezpieczeństwo. Na większości plaż, znajdują się także: natryski oraz bary z chłodnymi napojami i lekkimi przekąskami. To z kolei, czyni te miejsca szczególnie atrakcyjnymi i najbardziej obleganymi. Dość ciekawymi atrakcjami dla turystów są również wycieczki powietrzne nad obszarami plaż. Można w tym celu, wybrać się na zwiedzanie okolicy helikopterem.

Atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego na Punta Cana

Tym, którym wydaje się, że Punta Cana to jedynie plaże – zasługujące na miano rajskich – z ich licznymi atrakcjami, jest w sporym błędzie. Otóż to samo Punta Cana, prócz kąpieli wodnych jak i słonecznych, zaprasza do obejrzenia takich atrakcji jak:

 • Kompleks pól golfowych z możliwością nauki tego ciekawego sportu; Punta Cana przez wielu określana bywa, jako Mekka golfowa;
 • Eyes Ecological Park – zamieszkuje go przeszło 500 różnych gatunków roślin i zwierząt;
 • Manati Park – rozciąga się on na obszarze obejmującym przeszło 81 mil kwadratowych; jego główne atrakcje to profesjonalne pokazy wytresowanych papug i innych zwierząt;
 • Jeep safari – czyli wycieczki samochodami z napędem na 3 lub 4 koła, odbywające się w głąb dżungli tropikalnej, umożliwiające zapoznanie się z pięknem krajobrazu dzikiego Punta Cana;
 • Fun Fun Cave – czyli jedna z największych jaskiń na obszarze całej Dominikany;
 • Higüey – stolica Punta Cana, na obszarze której znajduje się między innymi bazylika ku czci Matki Bożej z Altagracja – patronki Dominikany.

Mapa Punta Cana:

Jak zatem widać, Punta Cana to nie tylko piękne plaże czy atrakcyjny klimat. Punta Cana oferuje nam również szereg innych, równie ciekawych, co atrakcyjnych form spędzenia czasu wolnego. Dzięki temu, nasz pobyt na Punta Cana możemy bez wątpienia zaliczyć w poczet naprawdę udanych wyjazdów wypoczynkowych.