Reklama
Strona główna Afryka Republika Południowej Afryki – zwiedzanie: Kapsztad, Drakensberg, Durban, Johanessburg.

Republika Południowej Afryki – zwiedzanie: Kapsztad, Drakensberg, Durban, Johanessburg.

RPA - co trzeba zobaczyć, Johannesburg, miasto kontrastów, Drakensberg, Góry Smocze, Durban, centrum turystyczne RPA, jedyny taki amfiteatr na świecie.

988

RPA – co trzeba zobaczyć, Johannesburg, miasto kontrastów, Drakensberg, Góry Smocze, Durban, centrum turystyczne RPA, jedyny taki amfiteatr na świecie.

Kapsztad

Nawet najbardziej wymagający turyści nie mogą pominąć tego pięknego miasta w RPA. Malowniczo położone miasto u podnóża Góry Stołowej i wśród przepięknych krajobrazów, wspaniałych plaż i winnic, a wokół inspirujące, tajemnicze i wspaniałe rośliny, i zwierzęta. Lokalne biura podróży organizują wycieczki w okolice miasta, w tym wycieczki piesze, pływania łódką, wjazdy na kolejce linowej i wypady w góry. Samo miasto ma wiele bardzo ciekawych i bogatych w eksponaty placówek muzealnych i zabytków.

Drakensberg

Góry Smocze (Dragon Mountains) – są to góry zrębowe, zbudowane z piaskowców, łupków i bazaltów, które to pasmo górskie rozpościera się wzdłuż wschodniej granicy z Lesotho. Ludzie mieszkali tu od tysięcy lat, o czym świadczą malowidła w jaskiniach ludzi plemienia San. Rysunki te występują na wysokościach najbardziej zróżnicowanych, a nawet tam,gdzie przeciętny Europejczyk nie wejdzie. Szczególną uwagę na te skały zwrócono w ostatnich dziesięcioleciach, w celu dokładnego zbadania grafiki pisma plemion afrykańskich. Większość z tych skał jest zajęta przez parki narodowe, najbardziej ekscytującym z nich – jest to Royal Natal National Park, który na pewno warto odwiedzić podczas wakacji w Republice Południowej Afryki. Południowa granica parku tworzy naturalny amfiteatr, o promieniu 8 km, u podnóża którego odkrywamy zapierające dech w piersiach widoki, niczym z góry.

Durban

Durban – jest dużym subtropikalnym miastem w północno-wschodniej prowincji KwaZulu-Natal. To miasto od 1850 roku było głównym portem Południowej Afryki i jest największym skupiskiem ludności hinduskiej. Dziś miasto jest znane z tętniących życiem klubów nocnych i jest centrum turystycznym w RPA. Pogoda i temperatura wody na plaży przez cały rok przyciągają wielu turystów. W centrum miasta znajduje się galeria z doskonałym zbiorem przykładów współczesnej sztuki Republiki Południowej Afryki i muzeum historii naturalnej.

Johannesburg

YouTube

Jest to niesamowite miasto kontrastów, wielka metropolia, gdzie niewiarygodne bogactwo i ludzka bieda żyją obok siebie i ze sobą. Johannesburg – to intrygant, obecny w sercu w tym niespokojnym kraju. Jeśli chcesz zobaczyć rzeczywistość Południowej Afryki i spróbować ją zrozumieć, to Johannesburg musi być koniecznie uwzględniony w podróży po Afryce Południowej.

Atrakcje Johannesburga:

Jeśli szukasz odpoczynku w mieście, Johannesburg w RPA to świetna opcja. Stolica prowincji Gauteng, jest największym miastem w RPA. W ciągu kilku dni możesz poznać historię i kulturę tej kosmopolitycznej metropolii. Będziesz chciał zwiedzić rozległe miasteczko Soweto, które niegdyś było domem Nelsona Mandeli i Desmonda Tutu. Odwiedź Mandela House, dawną rezydencję Nelsona i Desmonda, a także inne muzea, które opowiadają historię walki z segregacją. Będziesz miał również okazję zwiedzić Wzgórze Konstytucji, dawny kompleks więzienny.

Czerwony autobus z otwartym dachem to doskonały sposób na zobaczenie najsłynniejszych zabytków Johannesburga w jeden dzień. Przewodniki audio towarzyszą dwugodzinnej podróży. Czerwony Szlak przecina południową i śródmiejska część miasta, zatrzymując się w różnych punktach po drodze, aby zapewnić przydatne informacje i mapy pieszych wycieczek. Autobusy City Sightseeing zapewniają zniżki do muzeów i innych atrakcji. Ponadto możesz również skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi w autobusie i bezpłatnej wody butelkowanej.

Czerwony autobus z otwartym dachem to kolejna świetna opcja, aby zobaczyć najważniejsze zabytki miasta w ciągu jednego dnia. Podczas dwugodzinnej wycieczki zapewniany jest przewodnik audio na żywo, bez przystanków po drodze. Jeśli chcesz zwiedzić więcej miasta, możesz wskoczyć na Czerwony Szlak, który prowadzi okrężną trasą wokół centrum i na południe. Na każdym przystanku możesz uzyskać przydatne informacje o atrakcjach i otrzymać mapę do samodzielnej pieszej wycieczki. Większość muzeów oferuje również bezpłatny lub zniżkowy wstęp dla pasażerów autobusów City Sightseeing.

Lion Park to kolejne miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas podróży do Johannesburga. Ten park jest domem lwów transwalu, a także innych rdzennych gatunków afrykańskich. Możesz przeżyć wyprawy na safari i wizytę w obozie lwów. Galeria Narodowa to wspaniała opcja dla turystów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o historii tego miasta i jego kulturze. Ponadto dowiesz się o bogatej kulturze miasta i jego ewolucji na przestrzeni lat.

Jeśli interesujesz się historią i kulturą, rozważ wizytę na Wzgórzu Konstytucji. Znajduje się na głównym placu miasta. Podczas podróży możesz zatrzymać się tutaj, aby zobaczyć pomnik Nelsona Mandeli. Muzeum Apartheidu oferuje kompleksowe spojrzenie na historię RPA. Jego piękna architektura sprawia, że ​​jest to idealne miejsce dla każdego podróżnika. Będąc tam, nie zapomnij zajrzeć do sklepów w Rosebank.

Jeśli jesteś wielkim fanem zwierząt, rozważ odwiedzenie słynnego Parku Narodowego Pilanesberg, oddalonego o dwie godziny jazdy od miasta. Możesz tam wziąć taksówkę lub wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem. Oba dadzą ci wgląd w historię narodu południowoafrykańskiego. Park to niezapomniane miejsce dla turystów. Jest to również doskonała lokalizacja do uprawiania turystyki pieszej. Będziesz cieszyć się zabytkami dawnych miasteczek, takimi jak pełne lwów Koppies.