Reklama
Strona główna Afryka Pogoda w Maroko: na wybrzeżu, na pustyni i w górach Maroka.

Pogoda w Maroko: na wybrzeżu, na pustyni i w górach Maroka.

Pogoda na wybrzeżu, na pustyni i w górach Maroka. Kiedy najlepiej wybrać się w podróż na Saharę? Agadir - całoroczny wypoczynek, wakacje, wczasy, wycieczki.

871
Temperatury i pogoda w Maroko - zdjęcie pustyni i drzewa

Pogoda na wybrzeżu, na pustyni i w górach Maroka. Kiedy najlepiej wybrać się w podróż na Saharę? Agadir – całoroczny wypoczynek, wakacje, wczasy, wycieczki.

Pogoda w Maroku.

Pogoda w styczniu i lutym – dni są zazwyczaj chłodne i deszczowe. Zauważ, że tylko najlepsze hotele mają system centralnego ogrzewania (bo w Maroku potrzebniejsza jest klimatyzacja, a nie ogrzewanie). Średnia temperatura latem w Marrakeszu i Fezie może wynosić około 38 C, w nadmorskich miastach (Casablanca, Rabat, Tanger) + 27~29 C. Na południe od gór Atlas, temperatura wzrasta.

Kiedy na Saharę?

W regionach Sahary opady są wyjątkowo rzadkie. W zimie noce są często z przymrozkami, a latem upały wieksze niż w Marrakeszu. Najkorzystniejszy czas na podróż przez Saharę – od października do lutego.

Pogoda na wybrzeżu Maroka.

Wybrzeże Maroka, wolne jest od żaru typowego dla głębi lądu. Od maja do października jest całkiem przyjemnie podróżować zarówno po Morzu Śródziemnym jak i Atlantyku. Należy pamiętać, że temperatura wody w Atlantyku przez większą część roku pozostaje na niskim poziomie. Ale w Tangerze latem jest bardziej gorąco i woda jest cieplejsza niż w pozostałej części wybrzeża. Na wybrzeżu Atlantyku w Agadir sezon turystyczny trwa cały rok. Od lipca do września w kurorcie Agadir często obserwuje się mgły o poranku. Zima na wybrzeżu jest niezbyt chłodna, ale słoneczna.

Zobacz co warto spakować na wczasy do Maroko:

Maroko ma idealny klimat śródziemnomorski. Północne wybrzeże korzysta z równoważącego wpływu gór Rif i Morza Śródziemnego. Region ten jest ciepły przez cały rok, z mniej ekstremalną pogodą. Zimą temperatury mogą spaść nawet do siedmiu stopni Celsjusza, ale przez cały rok utrzymują się powyżej 20 stopni. Klimat kraju jest łagodny, z niewielką zmiennością. Nierzadko zdarzają się ulewne deszcze od października do marca. Dlatego najlepszą porą na wizytę w Maroku jest wiosna i jesień.

Pogodę w Maroku można podzielić na trzy główne regiony. W zależności od obszaru można spodziewać się gorących lat i suchych zim. Klimat regionu północno-zachodniego jest subtropikalny i zależy od odległości od oceanu. Inne czynniki klimatyczne to obecność gór Atlas, które oddzielają ciepły klimat przybrzeżny od klimatu kontynentalnego. Atlas Wysoki to także naturalna granica pustyni w regionie południowym.

Zimna pora roku trwa około trzech miesięcy. Średnia wysoka temperatura w styczniu to dwadzieścia trzy stopnie Fahrenheita, a średnia temperatura najniższa to 20 stopni. Najsuchszym miesiącem w Maroku jest styczeń, ze średnią temperaturą 20 stopni Fahrenheita. Możesz również porównać klimat Maroka do jednego z pobliskich miast, patrząc na wykresy klimatyczne. Poniższe liczby podają średnie dzienne i tygodniowe temperatury oraz ilość opadów w każdym obszarze każdego miesiąca.

Wybrzeże Atlantyku podlega niewielkim zmianom sezonowym. Jej klimat łagodzi Prąd Kanaryjski, który sprowadza na ten obszar zimną wodę. Na północnym wybrzeżu panuje najgorętsza pogoda, podczas gdy na północno-zachodnim wybrzeżu panuje przyjemnie umiarkowana temperatura. Najprzyjemniejsze pory roku na wizytę w Maroku to połowa czerwca do połowy września. Ostatni tydzień sierpnia jest najbardziej mokrym miesiącem. Klimat w Maroku zależy od lokalizacji. Miasto można odwiedzać o każdej porze roku, ale klimat nie jest szczególnie wilgotny.

Maroko ma klimat śródziemnomorski. Ma klimat śródziemnomorski, a obszary śródlądowe mają warunki śródziemnomorskie. Obszary śródlądowe doświadczają bardziej suchego klimatu. Najzimniejszym miesiącem w Maroku jest styczeń. Średnia wysoka temperatura to dwadzieścia trzy stopnie. Najgorętszym miesiącem jest lipiec, ale średnia niska temperatura wynosi trzydzieści dwa stopnie. Najzimniejszym miesiącem w Maroku jest luty. Najbardziej deszczowym dniem jest lipiec. Średnia wysoka temperatura to 33 stopnie.

Najgorętsze miesiące to od listopada do stycznia. Najzimniejsze miesiące to miesiące letnie. Najgorętszym miesiącem w Maroku jest lipiec. Istnieje kilka czynników, które będą miały wpływ na temperaturę i opady. Sahara jest gorąca w ciągu dnia. Jednak noce saharyjskie są zwykle zimne. We wnętrzu panuje zazwyczaj wysoka temperatura. Pora deszczowa może być nieprzewidywalna, ale głównym powodem podróży do Maroka jest cieszenie się słońcem.