Pogoda w Maroko: na wybrzeżu, na pustyni i w górach Maroka.

Pogoda na wybrzeżu, na pustyni i w górach Maroka. Kiedy najlepiej wybrać się w podróż na Saharę? Agadir - całoroczny wypoczynek, wakacje, wczasy, wycieczki.

496
Temperatury i pogoda w Maroko - zdjęcie pustyni i drzewa

Pogoda w Maroku.

Pogoda w styczniu i lutym – dni są zazwyczaj chłodne i deszczowe. Zauważ, że tylko najlepsze hotele mają system centralnego ogrzewania (bo w Maroku potrzebniejsza jest klimatyzacja, a nie ogrzewanie). Średnia temperatura latem w Marrakeszu i Fezie może wynosić około 38 C, w nadmorskich miastach (Casablanca, Rabat, Tanger) + 27~29 C. Na południe od gór Atlas, temperatura wzrasta.

Kiedy na Saharę?

W regionach Sahary opady są wyjątkowo rzadkie. W zimie noce są często z przymrozkami, a latem upały wieksze niż w Marrakeszu. Najkorzystniejszy czas na podróż przez Saharę – od października do lutego.

Pogoda na wybrzeżu Maroka.

Wybrzeże Maroka, wolne jest od żaru typowego dla głębi lądu. Od maja do października jest całkiem przyjemnie podróżować zarówno po Morzu Śródziemnym jak i Atlantyku. Należy pamiętać, że temperatura wody w Atlantyku przez większą część roku pozostaje na niskim poziomie. Ale w Tangerze latem jest bardziej gorąco i woda jest cieplejsza niż w pozostałej części wybrzeża. Na wybrzeżu Atlantyku w Agadir sezon turystyczny trwa cały rok. Od lipca do września w kurorcie Agadir często obserwuje się mgły o poranku. Zima na wybrzeżu jest niezbyt chłodna, ale słoneczna.

Zobacz co warto spakować na wczasy do Maroko: