Reklama
Strona główna Afryka Temperatury powietrza w Maroku: – w lecie i w zimie (styczeń,...

Temperatury powietrza w Maroku: – w lecie i w zimie (styczeń, luty)

Temperatury w Maroku na wybrzeżu, w górach Maroka. Lato i zima. Temperatury i pogoda w styczniu i lutym. Najlepszy czas na podróż na wczasy do Maroko.

1069
Maroko Cassablanca świątynia meczet

Temperatury w Maroku na wybrzeżu, w górach Maroka. Lato i zima. Temperatury i pogoda w styczniu i lutym. Najlepszy czas na podróż na wczasy do Maroko.

Temperatury w Maroko.

Na wybrzeżu Morza Śródziemnego w kraju obecny jest łagodny klimat subtropikalny, latem (czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień) z temperaturą od +30-35 C, a zimą +15-20 C. Na południu klimat jest bardziej kontynentalny, z gorącym latem i zimną zimą.

Temperatura waha się znacznie, w zależności od sezonu i miejsca. W tym czasie, im dalej na południe zarówno w południowej i południowo-wschodnich regionów pustyni, temperatura może osiągać bardzo wysokie noty, a na termometrze w wyższych regionach górskich, nawet w lecie występują przymrozki.

Najkorzystniejszy czas na podróż do Maroka..

Pod względem pogody, według statystyk – najlepszy czas na podróż do Maroka to początek lata, kiedy czasami spadnie deszcz i temperatura jest bardziej umiarkowana.

Pogoda w styczniu i lutym w Maroku.

Pogoda w styczniu i lutym – dni są zazwyczaj chłodne i deszczowe. Zauważ, że tylko najlepsze hotele mają system centralnego ogrzewania (bo w Maroku potrzebniejsza jest klimatyzacja, a nie ogrzewanie). Średnia temperatura latem w Marrakeszu i Fezie może wynosić około 38 C, w nadmorskich miastach (Casablanca, Rabat, Tanger) + 27~29 C. Na południe od gór Atlas, temperatura wzrasta.

Czego można się spodziewać w styczniu w Maroku?

Chociaż styczeń jest jednym z najzimniejszych miesięcy w roku w Maroku, temperatury są nadal wyższe niż w Wielkiej Brytanii. Dni wciąż są jasne, a temperatury w środku dnia zbliżają się do 20 stopni. Wieczory są chłodne i wilgotne, ale te warunki nie sprzyjają podróżowaniu do Maroka. Świetnym sposobem na uniknięcie ekstremalnych upałów jest podróżowanie w godzinach popołudniowych, kiedy temperatury są niższe.

Klimat w styczniu jest dość stabilny, a temperatury nie różnią się zbytnio. Średnia temperatura wynosi około 11 stopni Celsjusza, aw miesiącu występuje siedem dni deszczu. Poziom wilgotności wynosi około 66%, a na niebie jest bardzo mało chmur. W regionach pustynnych panują również niskie temperatury. W miesiącach zimowych kraj jest zwykle bardziej suchy niż latem i jest mniej turystów i tłumów. Przekonasz się, że stawki za wakacje marokańskie w styczniu są znacznie niższe niż w innych miesiącach.

W styczniu temperatury w Maroku pozostają łagodne, ale w nocy mogą spaść poniżej 30 stopni Fahrenheita. Niektóre obszary kraju doświadczają opadów śniegu, zwłaszcza w górach Atlas. Jeśli planujesz wizytę zimą, powinieneś być na to przygotowany. Jeśli mieszkasz w górzystym regionie, koniecznie zapakuj ciepłe ubrania. Powinieneś również zapytać, czy Twój hotel ma system ogrzewania. Rezerwując podróż, najlepiej jest dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że czujesz się komfortowo.

Podczas gdy zima w Maroku jest bardziej sucha niż lato, pogoda jest wciąż wystarczająco ciepła, aby cieszyć się widokami i dźwiękami miasta. Plaże są ciepłe i słoneczne, a jeśli szukasz relaksujących wakacji na plaży, styczeń to dobry czas na wizytę. Jeśli nie jesteś zainteresowany zwiedzaniem, możesz odwiedzić lokalne muzea i galerie, aby zaczerpnąć inspiracji sztuką. Miejskie muzea i galerie są również pełne sztuki marokańskiej, więc pamiętaj, aby zajrzeć do galerii podczas wizyty w kraju.

W styczniu temperatury w Maroku są wyższe niż w pozostałych miesiącach. Na pustyni temperatury mogą wzrosnąć do 20 stopni Celsjusza, podczas gdy w górach mogą spaść do zera. Oprócz upałów zima w tym kraju jest również bardziej komfortowa, a temperatury spadają do dziewięciu stopni w środku miesiąca. Jeśli odwiedzasz ten kraj po raz pierwszy, styczeń to dobry czas na zaplanowanie wakacji w północnej części kraju.

Na północy styczeń to najzimniejszy miesiąc w roku w Maroku. W Casablance temperatury nigdy nie spadają poniżej +19 w ciągu dnia. W nocy temperatura spada do -13. Średnio temperatura powietrza w Maroku waha się od dziesięciu do dwudziestu stopni, a maksymalna wynosi około dziewięciu stopni. Ważne jest, aby ubrać się odpowiednio do pogody w Maroku, ponieważ temperatury mogą być bardzo różne niż w innych częściach kraju.