Temperatury powietrza w Maroku: – w lecie i w zimie (styczeń, luty)

Temperatury w Maroku na wybrzeżu, w górach Maroka. Lato i zima. Temperatury i pogoda w styczniu i lutym. Najlepszy czas na podróż na wczasy do Maroko.

530
Maroko Cassablanca świątynia meczet

Temperatury w Maroko.

Na wybrzeżu Morza Śródziemnego w kraju obecny jest łagodny klimat subtropikalny, latem (czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień) z temperaturą od +30-35 C, a zimą +15-20 C. Na południu klimat jest bardziej kontynentalny, z gorącym latem i zimną zimą.

Temperatura waha się znacznie, w zależności od sezonu i miejsca. W tym czasie, im dalej na południe zarówno w południowej i południowo-wschodnich regionów pustyni, temperatura może osiągać bardzo wysokie noty, a na termometrze w wyższych regionach górskich, nawet w lecie występują przymrozki.

Najkorzystniejszy czas na podróż do Maroka..

Pod względem pogody, według statystyk – najlepszy czas na podróż do Maroka to początek lata, kiedy czasami spadnie deszcz i temperatura jest bardziej umiarkowana.

Pogoda w styczniu i lutym w Maroku.

Pogoda w styczniu i lutym – dni są zazwyczaj chłodne i deszczowe. Zauważ, że tylko najlepsze hotele mają system centralnego ogrzewania (bo w Maroku potrzebniejsza jest klimatyzacja, a nie ogrzewanie). Średnia temperatura latem w Marrakeszu i Fezie może wynosić około 38 C, w nadmorskich miastach (Casablanca, Rabat, Tanger) + 27~29 C. Na południe od gór Atlas, temperatura wzrasta.