Reklama
Strona główna Karaiby Dominikana Samochodem po Dominikanie – ruch, bezpieczeństwo na drodze.

Samochodem po Dominikanie – ruch, bezpieczeństwo na drodze.

Dowiedz się, jak podróżować samochodem po Dominikanie?.

216

Co nam oferuje Dominikana?

Dominikana to wyjątkowo atrakcyjne miejsce na udane wakacje, jak i na nieco krótszy pobyt. Wiele zależy jednak od tego, w jakim charakterze się tam udamy. Do swojej dyspozycji, mamy, bowiem wypełnione atrakcjami, wycieczki fakultatywne, jak i tradycyjne pobyty, w wybranych czy wskazanych przez biuro podróży apartamencie. W zależności od tego, czy pragniemy jedynie wypocząć, czy też dodatkowo coś zobaczyć, taką też opcję pobytu powinniśmy wybrać dla siebie.

Samochodem po Dominikanie.

Bez względu jednak na to, jak zamierzamy spędzić czas na Dominikanie, warto wiedzieć, że jednym z częściej wybieranych środków transportu po wyspie jak i poza jej teren, jest samochód. Zgodnie z przepisami drogowymi, na Dominikanie obowiązuje ruch prawostronny. Po obszarze kraju, możemy poruszać się zarówno taksówką, jak i wypożyczonym samochodem osobowym. Do naszej dyspozycji są również autobusy. Każda z tych opcji, łączy się z określonymi wadami i zaletami.Taksówka to najbardziej ryzykowna finansowo inwestycja. Dlaczego? Ponieważ na obszarze wyspy, nie istnieje jeden konkretny taryfikator. Taksówkarze, mogą, więc zażądać od nieroztropnego turysty, dowolnej sumy. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem, jest ustalenie przed wyruszeniem taksówką, konkretnej kwoty za przejazd. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że rzadko, kiedy kierowcy, mówią po angielsku.Wynajęcie auta, jest nieco mniej kosztowne. Suma, jaką przyjdzie nam zapłacić, za taką formę zwiedzania wyspy i jej atrakcji, to koszt między 60 a 100 USD. Warto wziąć pod uwagę, że nie ma przy tym limitu kilometrów. Jako depozyt, wypożyczalnie mogą zażądać od nas, karty kredytowej. Najmniej kosztowną, okazuje się być podróż autobusem. Do naszej dyspozycji są zarówno średniej wielkości autobusy miejskie. Jednorazowo mogą one przewieźć do 30 osób. Minus? Nie są zbyt wygodne oraz nie posiadają klimatyzacji. Drugi rodzaj to nowoczesne autobusy 1 klasy. Są one bardzo wygodne i klimatyzowane. Cena za podróż takim pojazdem, waha się w granicach 30 polskich złotych.

Bezpieczeństwo w czasie podróżowania.

Wybierając się w podróż określonym środkiem transportu, zawsze pamiętajmy by nie pozostawiać w hotelowych pokojach, żadnych cennych przedmiotów ani waluty. Niestety, możemy narazić się taką nierozwagą, na utratę naszej własności. Najlepiej jest zabrać je ze sobą, względnie złożyć w sejfie czy oddać w depozyt, o ile taka możliwość jest oferowana nam przez ośrodek, w którym się zatrzymujemy.