Reklama
Strona główna Karaiby Dominikana Opieka zdrowotna na Dominikanie – lekarze, szpitale, jakość, ceny.

Opieka zdrowotna na Dominikanie – lekarze, szpitale, jakość, ceny.

Opis opieki zdrowotnej na Dominikanie, lekarze, szpitale, ceny. Na Dominikanie opieka zdrowotna jest bardzo droga, a my cudzoziemcy, nie mamy prawa do jej bezpłatnego wariantu.

300

Wybierając się na urlop, zwłaszcza w tak egzotyczne miejsce jak Dominikana, pamiętajmy nie tylko o wyborze ciekawego miejsca czy też ładnego hotelu. Weźmy też pod uwagę swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Zwłaszcza, gdy na urlop wybieramy się z dziećmi, to bardzo ważny jest szybki dostęp do profesjonalnej opieki zdrowotnej. Wybierając, więc miejscowość na rodzinny wypoczynek, wybierzmy taką lokalizację, która zapewni nam nie tylko dużo wrażeń, ale przede wszystkim taką, gdzie bez problemu będziemy mogli skorzystać z opieki zdrowotnej.

Opieka zdrowotna na Dominikanie- lekarze i szpitale

W większych miastach bez problemu znajdziemy szpitale i lekarzy, jednak o skorzystaniu z bezpłatnej opieki zdrowotnej, nawet w razie wypadku, możemy zapomnieć. Nawet w państwowych placówkach służby zdrowia, prawie wcale nie są honorowane polisy ubezpieczeniowe, no może z wyjątkiem tych amerykańskich. Zatem jeszcze przed wyjazdem, w biurze podróży, dokładnie sprawdźmy rodzaj ubezpieczania, który będziemy podpisywać. Lekarze bez problemu udzielą nam pomocy, jednak jeszcze przed jej udzieleniem, zażądają zapłaty. Zatem ratuje nas jedynie polisa amerykańska, lub też zabrani ze sobą większej ilości gotówki. Na Dominikanie jest wielu dobrych specjalistów, jednak w większości szpitale są wyposażone bardzo słabo, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Pamiętajmy też, że w wielu miejscach na Dominikanie brak jest szpitali, a miejscowi korzystają z medycyny niekonwencjonalnej.

Opieka zdrowotna na Dominikanie- ceny leczenia

Na Dominikanie opieka zdrowotna jest bardzo droga, a my cudzoziemcy, nie mamy prawa do jej bezpłatnego wariantu. Za dobę w szpitalu zapłacimy około 100 euro, a za pojedynczą wizytę u lekarza około 20-50 euro, w zależności od regionu i lekarza. Ponadto wszystkie leki i środki opatrunkowe są o wiele droższe niż w Europie, zatem najlepiej wziąć ze sobą pewien zapas, chociaż takich najpotrzebniejszych.