Szkodliwość słońca jest powszechnie znana i wciąż uporczywie przez nas ignorowana. W naszej szerokości geograficznej, jest bardzo mało słońca, dlatego też, gdy już nastanie pora letnia, chętnie i bez umiaru wystawiamy swoje ciała na ekspozycję słońca. Często też zapominamy całkowicie o ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieniowanie słonecznego, a nawet stosujemy różnego typu przyspieszacze do opalania. To wszystko prowadzi do uszkadzania wewnętrznych struktur naszej skóry i do powstawania wielu poważnych chorób. Statystyki alarmują, że coraz więcej ludzi choruje, na raka skóry i na jego bardzo złośliwą odmianę: czerniaka. Jest to choroba nieuleczalna i prowadząca do szybkiej śmierci. A wystarczyłoby tak niewiele, odpowiedni olejek czy krem i rozsądne dawkowanie słońca. Gdy wybieramy się w podróż na Dominikanę, pamiętajmy, że słońce grzeje tam o wiele mocniej niż w Polsce, łatwiej, więc o poparzenia skóry, a co za tym idzie o zapoczątkowanie groźnego raka skóry.

Opalanie się na Dominikanie- szkodliwość słońca, olejki, kremy

Wspomnieliśmy już o szkodliwości promieni słonecznych, które nie tylko pozostawiają na naszej skórze, piękny kolor, ale przede wszystkim, wnikają do jej głębszych warstw, powodując uszkodzenia. Nie wolno, zatem do tego absolutnie dopuścić i to bez względu, czy opalamy się w Polsce czy na Dominikanie. Na Dominikanie słońce grzeje jednak mocniej i potrzebne są mocniejsze środki. Jak wybrać środek odpowiedni do naszej skóry? Przede wszystkim należy się zastanowić, jaki mamy rodzaj karnacji, im jest ona jaśniejsza, tym musimy wybrać mocniejszy filtr. W tak egzotyczne rejony bierzmy pod uwagę kremy z faktorem powyżej 25. Pamiętajmy też o dodatkowej aplikacji kremem, gdy korzystamy z kąpieli słonecznych. Unikajmy też pełnego słońca w porach południowych, gdy promienie są najsilniejsze.

Co zabrać ze sobą na wakacje?

Przed wyjazdem koniecznie zaopatrzmy się w odpowiedni krem do opalania, a także w kosmetyki, które złagodzą nieco jego skutki. Konieczne będzie także nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i przewiewne ubranie. Najlepiej, aby było ono białe i wyłącznie z naturalnych tkanin. Pamiętajmy też o zabraniu wody butelkowanej, wszędzie gdzie będziemy się wybierać. Absolutnie nie wolno pić wody z nieznanych źródeł.