Dominikana rajem dla miłośników sportów wodnych.

Dominikana często określana jest, jako raj dla miłośników różnych sportów wodnych. Sprzyja temu nie tylko usytuowanie wyspy, ale również bardzo sprzyjający klimat, który umożliwia taką aktywność przez cały rok. Na obszarze Dominikany, możemy uprawiać:

 • Windsurfing;
 • Kiteboarding;
 • Wędkarstwo;
 • Nurkowanie.

To ostanie, bywa najczęściej wybieraną atrakcją dodatkową, przez przybywających na Dominikanę.

Nurkowanie na Dominikanie.

W większości kurortów dominikańskich, mamy możliwość skorzystania z organizowanych na miejscu kursów. Są one adresowane zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych amatorów tego sportu. Każdy, kto chciałby poczuć, jak smakuje nurkowanie na Dominikanie (i jest już doświadczonym nurkiem) powinien odwiedzić jedno z dwóch, najbardziej popularnych i polecanych miejsc. Są to:

 • Punta Cana – z przepiękną malowniczą plażą, rozciągającą się na bez mała 50 metrów. Na uwagę zasługuje tu głównie reprezentatywna rafa koralowa.
 • Playa Frontón – plaża również znana z malowniczej i robiącej wrażenie rafy koralowej.

Jednakże nurkowanie na rafach koralowych, to nie jedyna taka możliwość, jaką daje wyspa, amatorom tego sportu. Do dyspozycji osób, zainteresowanych tą formą aktywności, są jeszcze: Nurkowanie w jaskiniach Podwodny świat Dominikany, ma bardzo wiele do zaoferowania, wszystkim, którzy są zainteresowani tą właśnie formą wypoczynku. Jedną z takich atrakcji, są między innymi jaskinie, pełne labiryntów oraz ciasnych korytarzy oraz bardzo ciekawych form skalnych. Osoby spragnione takich wrażeń, powinny zwiedzić:

 • Jaskinię Oyo Molino – z tajemniczymi labiryntami i ciasnymi korytarzami;
 • Jaskinię El Chicho – która prócz pięknej rafy koralowej ma też do zaoferowania przepiękne formy skalne;
 • Jaskinię La Sierra- która kusi takimi widokami jak nienaruszone: koralowce, stalaktyty i stalagmity.

Nurkowanie we wrakach Głębiny Dominikany, kryją w sobie wiele niespodzianek. Są nimi również wraki zatopionych statków. Osoby, zainteresowane tego typu nurkowaniem powinny udać się na tereny takie jak:

 • Park National Del Este – tam na śmiałków, czeka zatopiony wrak transportowca; można go obejrzeć nie tylko z zewnątrz, ale i wpłynąć do jego wnętrza;
 • Boca Chica – wybrzeże oferuje z kolei zwiedzenie statku Hickroy oraz obejrzenie z bliska XVII-wiecznej kotwicy.

Przyjemność z nurkowania.

Nurkowanie na Dominikanie, to prawdziwa przyjemność. Nie tylko, dlatego, że jest ono wypełnione masą dodatkowych atrakcji. Uprawianie tego sportu i hobby, sprzyja również przejrzysta i bardzo czysta woda, co sprzyja z kolei dobrej widoczności nawet na dużych głębokościach. Poza tym, nurków może skusić także dość ciepła woda, której temperatura przez cały rok nie spada poniżej 25 stopni C. Dodatkową zaletą jest też fakt, że funkcjonujące na obszarze Dominikany, szkoły dla nurków, wyposażają zainteresowanych w specjalistyczny sprzęt. Poza tym, możemy dodatkowo skorzystać z towarzystwa wprawionego przewodnika.