Ciekawa Dominikana.

Republika Dominikańska jawi się, jako, drugie największe państwo Morza Karaibskiego. Zajmuje ona łącznie 2/3 wyspy Haiti. Jej malowniczość oraz unikalność występującej tam fauny i flory, sprawia, że zaliczana jest ona równocześnie, do najpiękniejszych zakątków Karaibów. Dość niechlubną, aczkolwiek ciekawą informacją związaną z Dominikaną, jest fakt, iż stanowi ona jedno z głównych punktów przerzutu ecstasy. Dla niektórych z turystów, ta ciekawostka, może mieć ogromne znaczenie. Poza tym Dominikana, zaliczana jest również do jednej z większych i bardziej popularnych pralni brudnych pieniędzy. Mimo to, przestępczość na wyspie nie stanowi zagrożenia dla przyjezdnych. Dominikana – noclegi. Ponieważ Dominikana, jawi się, jako dobrze prosperujący ośrodek turystyczny, bez problemu możemy znaleźć tam wygodne miejsce noclegowe. Na obszarze Dominikany, znajduje się bardzo wiele ośrodków wczasowych. Oferują one ogromną liczbę hoteli, zróżnicowanych pod względem oferowanych w nich usług.

Jaki hotel wybrać?

Do naszej dyspozycji są zarówno luksusowe hotele jak i ciche przytulne hoteliki. Zaletą obu rodzajów tych miejsc noclegowych, jest ich malownicze położenie. Najczęściej znajdują się one w pobliżu pięknych piaszczystych plaż oraz w otoczeniu bujnej, egzotycznej roślinności takiej jak chociażby imponujące gaje bananowe. Jeśli zależy nam, na naprawdę udanym wypoczynku, powinniśmy wybrać zdecydowanie luksusowe duże hotele. Mają one nam, bowiem, o wiele więcej do zaoferowania niż mniejsze hoteliki. Na obszarach hoteli luksusowych, możemy znaleźć zarówno baseny jak i profesjonalnie przygotowane pola golfowe. Poza tym do naszej dyspozycji są również bary i restauracje z muzyką na żywo. Dodatkowo możemy liczyć na bogate programy animacyjne (również dla naszych dzieci). W cenę pobytu wliczony jest także nasz udział, w licznych imprezach kulturalno-rozrywkowych. Hotele te oferują również, wynajem leżaków czy innego sprzętu plażowego. Co prawda, za tego typu udogodnienia płacimy dodatkowo, ale jest to warta naszego zainteresowania inwestycja. Na plażach, które należą do danego ośrodka wypoczynkowego, możemy dodatkowo skorzystać z takich atrakcji jak:

  • Korty tenisowe;
  • Pola golfowe;
  • Przystanie jachtowe;
  • Kluby fitness;
  • Wypożyczalnie sprzętu do uprawiania sportów wodnych.

Sporą zaletą tego typu miejsc noclegowych, jest także fakt, że są one objętą dodatkową ochroną. Możemy, więc na ich terenie, bez obaw pozostawić cenniejsze przedmioty oddając je do sejfu hotelowego lub w depozyt. Poza tym, często na ich obszarze, znajdują się też oficjalne punkty wymiany waluty a do dyspozycji gości hotelowych jest bezpłatny zazwyczaj dostęp do Internetu.