Dominikana to wspaniałe miejsce na wczasy rodzinne. Jeżeli pojedziemy tam całą rodziną, to z całą pewnością będą zadowolenie, zarówno ci młodsi jak i starsi. Lazurowe wybrzeża porośnięte gajami palmowymi, ciepłe przez cały rok morze, egzotyczne ptactwo, bujna i egzotyczna roślinność, masa atrakcji, począwszy od tych sportowych, poprzez wycieczki krajoznawcze i poznawcze, a na rejsach po morzu i safari po tropikalnych lasach kończąc.

Najlepsze miejsca na Dominikanie- wycieczki dla dzieci i dorosłych

Jedną z głównych atrakcji na Dominikanie są wspaniałe plaże i ciepłe morze. Bajeczne widoki, które zachwycają swoją różnorodnością i odmiennością, zwłaszcza od tych spotykanych w Europie. Gdy znajdziemy się całą rodziną na Dominikanie, to nie sposób całe dnie spędzać na plaży, nawet, gdy jest to najpiękniejsza plaża świata. Trzeba pozwiedzać wyspę i poznać tamtejszych ludzi i ich zwyczaje. Rodziny z dziećmi, powinny wybrać się do MANATI PARK, gdzie można popływać z delfinami. Ponadto trzeba zwiedzić stolicę wyspy: SANTO DOMINGO, które posiada masę zabytkowych miejsc, pełnych pozostałości dawnych mieszkańców: Indian i Afrykańczyków. Dorośli i starsze dzieci, powinni skorzystać z okazji nurkowania, na najpiękniejszych rafach koralowych. Jeżeli tego nigdy nie robiliśmy, to można skorzystać z kursów, które są organizowane w wielu ośrodkach wypoczynkowych.

Praktyczne wskazówki dla rodzin wybierających się na Dominikanie

Wybierając się na Dominikanę z całą rodziną, należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby urlop był dla wszystkich bezpieczny. Pilnujmy swoich pociech i na wszystkie wycieczki wybierajmy się wspólnie. Sprawdzajmy zawsze, jakiego typu biedzie wycieczka i czy nasze dzieci dadzą tam sobie radę. Organizatorzy powinni podawać przybliżony wiek dziecka, które można zabrać na daną wycieczkę. Pamiętajmy o tym, ze o ile zwiedzanie miast czy też zabytków i wylegiwanie się na plaży, będzie odpowiednie dla wszystkich, to jednak safari głąb dżungli, czy też rejsy statkami, już niekoniecznie.