W Hiszpanii do Sewilli

Wszyscy, którzy wybierają się do Hiszpanii na wczasy, ale z nastawieniem na zwiedzanie, poleca się Sewillę, stolicę Andaluzji. Jest to miasto liczące 704 tysiące mieszkańców. Turystyka tutaj jest bardzo rozwinięta, a to z racji takiej, że miasto to posiada bardzo dużo zabytków, które swym urokiem i wyjątkowością przyciągną każdego turystę. 

Kilka dni w Sewilli

Decydując się na zwiedzanie Sewilli, warto poświęcić na to kilka dni – wtedy na spokojnie będziemy mogli zwiedzić wszystko, co będziemy chcieli, bez pośpiechu, tak, aby jak najlepiej zapoznać się z historią i kultura tego hiszpańskiego miasta.

Najlepszy zabytek Sewilli

Najwspanialszym zabytkiem w Sewilli jest Katedra Najświętszej Maryi Panny – przepiękny gotycki Kościół, uznawany, jako największy na świecie. Niniejsza katedra powstała w latach 1402-1502. Niegdyś na jej miejscu (w latach 1184-1196) stał tutaj meczet. Wewnątrz katedry znajdują się kaplice, Capilla Mayor i Capilla Real, a także chór i grobowiec Kolumba. A to wszystko w znakomitej aranżacji nadającej kunszt całości. Coś pięknego!

Alkazar w Sewilli

Zwiedzając zabytki Sewilli, nie sposób opuścić Ratusz z lat 1527-1564. Ta renesansowa budowla budzi ogromny zachwyt. Innym, równie zacnym obiektem jest Alkazar – dawny Pałac Królewski z XI w. Obiekt wyposażony jest w wiele pomieszczeń, dziedzińców (tzw. patiosy) oraz ogrody. Ponadto można zwiedzić jeszcze Dom Piłata, oraz Plac Hiszpański. Pierwszy to pałac XV-wieczny, a drugi z lat 20. XX w. Oba te obiekty niezwykle ujmujące, pełne wdzięku i uroku.

Pozostałe zabytki Sewilli

Do często odwiedzanych należą także: Torre del Oro – tzw. Złota Wieża, Szpital Miłosierdzia, Giełda, Arena Walk Byków, czy Główne Archiwum Indii (wpisane na światową listę UNESCO). Poza takimi obiektami, warto wspomnieć, że uroku całości dodaje niezwykły krajobraz. W Sewilli znajduje się bardzo dużo zabytków cieszących oko. Każdy z nich, to obiekt niepowtarzalny, wyjątkowy i nietuzinkowy. Ich wyjątkowość stwarza, że chciałoby się je oglądnąć na żywo, a nie z fotografii w książce. Dlatego, będąc w Hiszpanii, warto pokusić się o kilka dni spędzonych w Sewillie, by móc na własne oczy zobaczyć te cuda architektury, dzieła rąk hiszpańskich praprzodków.