Side, prognoza pogody na najbliższe dni. Jakich temperatur moga spodziewać się turyści w ciągu całego roku.

Side – klimat.

Side jest kurortem położonym na Wybrzeżu Śródziemnomorskim w południowo-zachodniej części Turcji, dokładnie niecałe 100 kilometrów od największego ośrodka turystycznego – Antalya. Z racji na położenie miejscowość znajduje się pod wpływem klimatu podzwrotnikowego morskiego o typie śródziemnomorskim. Charakteryzuje się on bardzo ciepłym latem i łagodnym przejściem okresu zimowego. W całym roku można wymienić tylko trzy deszczowe miesiące: grudzień, styczeń i luty. Dlatego turyści zachęceni słoneczną pogodą przyjeżdżają tutaj niemalże przez cały rok.

Side – prognoza pogody na dziś, jutro, pojutrze.

Od czerwca do września, kiedy panuje w Side pora sucha, a temperatura powietrza nie spada poniżej 20°C, turyści przylatują tutaj niemal z gwarancją pięknej pogody. mało kto w tym czasie sprawdza prognozy na warunki atmosferyczne. Inaczej natomiast zdarza się w pozostałych miesiącach. Lepiej jest sprawdzić przed wyjazdem na Wybrzeże Tureckie, jakie temperatury i ewentualne deszcze są zapowiadane. Dzięki temu można zaplanować sobie kilka pierwszych dni wakacji. W zależności od sprzyjającej aury można pójść na plażę, lub przy pogorszeniu się pogody wybrać się na zwiedzanie miasta i okolic.

Side – temperatury.

Temperatury powietrza oraz wody w Side w ciągu całego roku prezentują się następująco:

miesiącTemp. Max.
Powietrza
[°C]
Temp. Min.
Powietrza
[°C]
Średnia temp.
Wody
[°C]
styczeń15616
luty16716
marzec18816
kwiecień211117
maj261620
czerwiec301923
lipiec342325
sierpień332227
wrzesień311926
październik271523
listopad221120
grudzień17818

Lipiec w Side jest najgorętszym miesiącem w całym roku, jednak to dopiero w sierpniu woda w Morzu Śródziemnomorskim jest najcieplejsza. Sprawia to, że te dwa miesiące uchodzą za szczyt sezonu turystycznego. Od czerwca do września prócz tłumów na piaszczystych plażach, można spotkać również ogromnie liczby turystów w tak zwanym „Turcja by night”. Życie nocne w tym czasie jest bardzo bogate i trwa niemalże do bladego świtu, pootwierane są restauracje, bary i dyskoteki, w których ciężko jest o wolne miejsce. Jeśli ktoś nie lubi tłumów i chce przy tym mieć wakacje w Turcji tańszym kosztem, to powinien wybrać się do Side w maju lub w październiku. Pogoda jest nadal zadowalająca do zwiedzania, a życie na wybrzeżu jest dużo tańsze.