Przeglądając zawartość niektórych przewodników po Krecie i okolicach, możemy dowiedzieć się, że sierpień to doskonały miesiąc do odwiedzenia tej wyspy. Powód jest dość banalny: sprzyjająca pogoda oraz liczne atrakcje, które powodują, że nie będziemy się tam nudzić ani przez chwilę.

Sierpień na Krecie w skrócie

Sierpień na Krecie to przede wszystkim wysokie temperatury powietrza, jak i wody a także spora liczba godzin słonecznych. W ciągu dnia słupek rtęci waha się pomiędzy 26 st.C -29 st.C. Nocą możliwe lekkie ochłodzenie do 20-23 st.C. Sierpień na Krecie to również zachęcająca do kąpieli woda, której temperatura w ciągu dnia wynosi 25st.C, zaś w nocy 28st.C. Planując czas wolny w sierpniu na Krecie, warto też wziąć pod uwagę, przewagę godzin słonecznych, która wynosi tu 720 minut.

Jak spędzić czas wolny?

Lato oferuje nam ogromny pakiet możliwości. Wśród nich sporo miejsca zajmuje rekreacja. na liście polecanych atrakcji znajdują się między innymi:

  • tenis ziemny – na Krecie praktycznie każdy większy hotel jest wyposażony w korty tenisowe; możemy też skorzystać z oferty nauki gry w tenisa;
  • jazda konna – warto skorzystać z oferty, jaką ma dla nas klub jeździecki w Amnissos-Karteros; są to zarówno wycieczki konne po okolicy, jak i lekcje nauki jazdy na koniu;•
  • wycieczki statkiem – do dość ciekawych tras zaliczają się:
    • Iraklion – Dia – wycieczka daje nam szansę obejrzenia rezerwatu kozic, możemy też dodatkowo popłynąć barką na wyspę Spinalonga i tam podziwiać zachowane fortyfikacje;
    • Makrigialos – Lefki – wycieczka pozwala nam poznać lepiej tą okolicę.

Ważne!

Przyjemny chłodnawy wiatr sprawia, że nie odczuwamy zbytnio działanie promieni słonecznych. Dlatego też warto pamiętać o kremie z wysokim filtrem, który pomoże nam uchronić się przed niebezpiecznymi poparzeniami skóry.
Chcąc zapoznać się lokalną kuchnią, zalecana jest ostrożność i reguła małych kroczków. Dlaczego? Ponieważ w przeważającej ilości dań, mamy do czynienia ze sporą zawartością oliwy z oliwek. Chociaż polecana, to w zbyt dużej ilości może wywołać biegunkę lub zatrucie pokarmowe. Gdyby się tak stało, należy wezwać lekarza.

Autor: Tamara Rosłoń

Prawa do artykułu należą do serwisu Kreta Pogoda
Wszelkie prawa należą do serwisu Kreta Pogoda.