Prognoza pogody na najbliższe dni dla kurortu Smyrna. Średnie temperatury powietrza i wody dla kurortu Smyrna.

Smyrna – klimat.

Smyrna leży na Zachodzie Turcji, a dokładnie na Wybrzeżu Egejskim. Panuje tutaj klimat podzwrotnikowy morski. Pogoda w ciągu roku charakteryzuje się łagodną zimą i upalnym oraz suchym latem. Opadów deszczu nie ma praktycznie w całym lipcu i sierpniu, natomiast najwięcej dni deszczowych występuje w grudniu i w styczniu.

Smyrna – prognoza pogody na dziś, jutro, pojutrze.

Wybierając się do dawnej Smyrny, a dzisiejszego Izmiru warto jest wcześniej zapoznać się z prognozą pogody chociaż na najbliższe dni. Co prawda urlop w lipcu i w sierpniu na Wybrzeżu Egejskim jest zagwarantowany niemalże w stu procentach słoneczną i piękną pogodą, to czasem lepiej się upewnić, czy nie szykują się jakieś anomalia pogodowe. Sprawdzenie pogody będzie już na pewno bardzo potrzebne, jeśli wczasowicze zdecydują się na urlop w tym regionie w pozostałych miesiącach. Od kwietnia do czerwca, a także od września do listopada można spodziewać się zwiększonych opadów, ale również nadal dużej ilości słonecznych dni. Problem z pochmurnym niebem zaczyna się dopiero w grudniu i trwa praktycznie do marca.

Smyrna – temperatury.

W Smyrnie w ciągu roku maksymalne i minimalne temperatury powietrza oraz średnie temperatury w Morzu Egejskim przedstawiają się następująco:

miesiącTemp. Max.
Powietrza
[°C]
Temp. Min.
Powietrza
[°C]
Średnia temp.
Wody
[°C]
styczeń13415
luty14413
marzec17614
kwiecień21915
maj261818
czerwiec311721
lipiec332123
sierpień332123
wrzesień291722
październik241320
listopad191717
grudzień141616

Najcieplejszymi miesiącami w całym roku w Smyrnie są: lipiec i sierpień. W tym czasie temperatury maksymalne powietrza osiągają wartość około 33°C.

Podczas szczytu sezonu, można być pewnym również bardzo ciepłych wieczorów i nocy, co pozwala na odwiedzanie dyskotek, spacerowanie po mieście i przesiadywanie do późna w urokliwych kawiarenkach. Cały sezon rozpoczyna się tak naprawdę już z końcem maja, kiedy to maksymalna temperatura powietrza wynosi około 26°C, a kończy w październiku, kiedy termometry pokazują o dwa stopnie Celsjusza mniej. Wtedy również woda w Morzu Egejskim jest bardzo ciepła, ponieważ termometr wskazuje średnio od 18 do 23°C.Pozostałe miesiące nie należą do najchłodniejszych, ale ze względu na liczne opady deszczu, z reguły te terminy są omijane przez wczasowiczów.