Planujemy wycieczkę z biurem podróży do Grecji

Planując wycieczkę do Grecji natrafimy na niepoliczalną liczbę ofert i propozycji wycieczek, urlopów i wakacji. Niektóre z nich kuszą nas nasz swoją ceną, inne zaś proponują podróż do ciekawych, trochę tajemniczych i egzotycznych miejsc.

W jaki sposób mamy zdecydować się na tę, czy tamtą ofertę? Któremu z biur zaufać? Jak sprawdzić, czy wybrana przez nas firma jest solidnym biurem podróży? Jak unikać firm, którym zależy tylko na tym, żeby naciągnąć swoich klientów? Co zrobić, by nieopacznie nie zmarnować swojego urlopu?

Czym powinniśmy się kierować przy wyborze biura podroży?

Jeżeli zainteresuje nas jakaś oferta któregoś z biur podróży, powinniśmy zacząć od sprawdzenia tego, czy jest to w ogóle legalnie działająca firma. Najprościej jest to zrobić kontaktując się drogą telefoniczną bądź za pośrednictwem internetu z Centralnym Rejestrem Zezwoleń Turystycznych. Możemy się tam również dowiedzieć, czy biuro jest ubezpieczone oraz, czy jest członkiem Polskiej Izby Turystycznej.

Opinie o biurze podróży w internecie

Powinniśmy również poszukać opinii i informacji, którą zapewne wystawili mu jego klienci. Na licznych forach i stronach internetowych bez problemu powinniśmy znaleźć opinie o każdym biurze podróży, które działa na terenie Polski od co najmniej roku.

Jeżeli wybrane przez nas biuro podróży jest solidne, pozytywne komentarze powinny zdecydowanie dominować nad negatywnymi. Nie ma się czym przejmować, jeżeli natrafimy na jakichś niezadowolonych klientów. Zawsze znają się malkontenci, którym nie będzie odpowiadała nawet najlepiej zorganizowana wycieczka. 

Zanim podpiszemy umowę

Przed podpisaniem umowy warto wypytać w biurze o wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdu. Nie powinniśmy się obawiać tego, że wyjdziemy na upierdliwców. Wydajemy swoje ciężko zarobione pieniądze, mamy więc prawo wiedzieć co dokładnie za nie otrzymamy. Powinniśmy zażądać informacji od biura o tym, co podczas wyjazdu pokrywa biuro, a za co będziemy musieli zapłacić sami. Już na tym etapie będziemy w stanie oszacować, czy dane biuro podróży jest solidne: jeżeli tak, to w ofercie głównej nie odkryjemy nagle jakichś niespodziewanych gwiazdek i haczyków.

Równie istotne jest to, by sprawdzić czy rzeczywiście 7 dniowy pobyt w Grecji, będzie trwał 7 dni, czy może pierwszy i siódmy dzień wycieczki spędzimy na podroży z i do domu. Wypytaj również o hotel, a dla pewności wyszukaj w internecie jak najwięcej informacji o nim.