Apartamenty w Grecji – ceny

Ceny apartamentów w Grecji kształtują się przeważnie w proporcjonalnej zależności od ich położenia, atrakcyjności samego hotelu / pensjonatu czy też tego, co oferują dodatkowo w swej cenie.

Przykładowe koszty wynajmu apartamentów w Grecji dla dwóch osób

Wybierając apartament w Atenach, usytuowany w bliskiej odległości od głównych atrakcji turystycznych zapłacimy ok. 550 zł. Z okien proponują nam w tym przypadku widok na centrum miasta, łazienkę z kabiną prysznicową i wbudowanym panelem z hydromasażem.

W hotelu znajdującym się w bliskim położeniu centrum Salonik możemy wynająć apartament od 420 do 450 zł. Na najpopularniejszej greckiej wyspie – Krecie – koszt wynajmu wahał się będzie w granicach 60 – 200 Euro za dobę. Bywają i droższe, wszystko jednak jest zależne od standardu w jakim pragniemy wypoczywać.

W ok. 50-40 kilometrowej odległości od Chani ceny kształtują się natomiast na poziomie ok. 150 Euro za dzień. Kalamitsi (Kreta) oferuje apartament za 100 Euro, Kiotari (Rodos) – 90 Euro, Chalkidiki od 39 do 159 Euro.

W cenach zwykle nie ma wliczonych posiłków, jednak dzieci sypiające wraz z rodzicami na jednym łóżku są wliczane w cenę gratis. To oczywiście przykłady, różne apartamenty w Grecji oferują różne opcje. Płacić najwygodniej jest w Euro, tudzież kartami kredytowymi (Visa, MasterCard) .

Opinie o apartamentach w Grecji

Najczęściej turyści zachwalają sobie niezwykłą gościnność oraz kulturę greków. To naród uczciwy, nawet najniżsi rangą pracownicy hotelowi witają przybyłych z uśmiechem. Niektórzy twierdzą, iż jest to zasługa słońca i kuchni śródziemnomorskiej, która korzystnie wpływa na zdrowie oraz nastrój tam mieszkających. Jeśli chodzi o opinie na temat apartamentów, komentarze są różne.

Obsługa zwykle jest pozytywnie wspominana, jakość samych obiektów – cóż, ile ludzi tyle opinii. Wiele zależy od ceny i położenia w jakim wynajmiemy apartament. Grecja posiada całą masę przepięknych miejsc, w których rozkoszować się możemy cudownymi widokami, okolicznymi zabytkami, czy smakiem złocistego słońca na czystej, piaszczystej plaży.

Wybierając apartament pośród szerokiej oferty, jaką daje nam Grecja, kierujmy się zawsze tym by pomimo atrakcyjnej ceny spełniał wszelkie nasze wymagania. Wówczas wracając z wakacji przywieziemy ze sobą wyłącznie miłe wspomnienia.