Tabarka – idealne miejsce na urlop dla ludzi aktywnych. Pogoda i miejsca do nurkowania.

Tunezja to kraj idealny na urlop zarówno dla miłośników zabytków, przyrody jak i sportów wodnych. Panują tam idealne wręcz warunki do nurkowania i jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Przy tym można pozwiedzać, poznać ciekawą historię i wielu ludzi. Polecamy ten kierunek dla wszystkich, którzy szczególnie cenią sobie urlop w ruchu. Tabarka jest położona w północno- zachodniej Tunezji, bardzo blisko granicy z Algierią.

Nurkowanie w Tabarce.

W Tabarce jest kilka znanych klubów nurkowych oraz kilka ciekawych stanowisk. W pobliżu wybrzeża znajduje się bowiem wspaniała rafa koralowa, która ściąga jak magnes miłośników tego pięknego sportu. W klubach można wypożyczyć sprzęt, zapisać się na kurs i przede wszystkim zanurkować pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów.

Bardzo ciekawe miejsca do nurkowania to:

  • Roche Merou
  • Les Tunnels

Jednak są to miejsca o ciężkim zejściu, zatem nie nadają się absolutnie dla początkujących, tylko dla tych, którzy mają już za sobą wiele zanurzeń w podobnych warunkach.

Pogoda w  Tabarce

Tak jak w innych miejscowościach na wybrzeżu, tak i w Tabarce panuje łagodny klimat śródziemnomorski, zatem lata są suche i ciepłe, a zimy łagodne i mokre. Jeżeli chcemy ponurkować w dobrej widoczności i warunkach, to najlepiej wybrać się do Tabarki latem lub wczesną jesienią.