Warna to trzecie co do wielkości miasto w Bułgarii. Jest ono malowniczo położone nad Morzem Czarnym i latem staje się niejako stolicą wszystkich kurortów. Wspaniały port, piękna plaża i całe mnóstwo zabytków sprawia, że turyści zatrzymują się tam chętniej niż w prawdziwej stolicy. Latem temperatury pozwalają na harce wodne bez żadnych ograniczeń, zatem polecamy wybrać właśnie to miejsce na swój urlop.

Pogoda, klimat i temperatury.

Warna tak jak i cała Bułgaria znajduje się w zasięgu klimatu umiarkowanego, który sprawia, że lata tam są ciepłe i stosunkowo suche. Możliwe są niewielkie opady deszczu, jednak nigdy nie trwają one zbyt długo. Zimy bywają raczej łagodne z najniższymi temperaturami w granicach 0’ C. Latem temperatury powietrza dochodzą do 30’ C w dzień i 17’ C w nocy.

Ciekawe miejsca w Bułgarii.

Tak jak już wspomnieliśmy na początku, Warna to bardzo stare i zabytkowe miasto. Mnóstwo w nim prawosławnych Cerkwii, rozmaitych budowli rzymskich, bazylik i fortyfikacji bizantyjskich. Bez względu na pogodę czy też niepogodę, warto spokojnie spacerować po mieście, tak aby nie ominąć żadnych ciekawych miejsc. Oprócz wspomnianych już zabytków, zobaczmy koniecznie mauzoleum Władysława III Warneńczyka oraz trackie kurhany grobowe. Zachwycą kunsztem i bogactwem wykończenia nawet tych, którzy wcale nie znają się na starożytnej architekturze.