Bermudy – nietrafiony przydomek

Bermudy … Dla większości ludzi, ta nazwa jest synonimem tajemniczego „Trójkąta Bermudzkiego”. Wyspy zostały odkryte przez hiszpańskiego żeglarza Juana Bermudeza w 1503 roku, i następnie otrzymały ponury przydomek – wyspy diabła „Island of the devil”. W pobliżu wyspy wiele statków zatonęło. Do tej pory poszukiwacze skarbów mają szczęście znajdować skarby na dnie morza wśród zatopionych brytyjskich statków handlowych i galeonów hiszpańskich.

Wyspa kurort – Bermudy

Teraz Bermudy są częścią Brytyjskiej Wspólnoty Narodów i jednym z najsłynniejszych kurortów na Atlantyku. Bermudy – to cały wysyp luksusowych hoteli, kwitnących parków i pięknych pustynnych plaż.

Bermudy przed laty były znane tylko z lasów sosnowych i trudnych warunków naturalnych, a dzisiejsze zamieniły się w jeden wielki kurort, który słynie z raf koralowych, pięknych plaż z różowym piaskiem, cudownych ogrodów, cichych zatoczek i czystej wody.

Oprócz wypoczynku na pięknej plaży, turyści mogą poświęcić czas na nurkowanie, snurkowanie, jazdę konną, wyścigi łodzi, krykiet, rugby, są zbudowane liczne korty tenisowe, 8 profesjonalnych pól do golfa, ośrodki SPA, sporty wodne i wiele innych.

Na sąsiednich wyspach znajduje się wiele hoteli ze wszystkimi możliwymi opcjami zakwaterowania, ponad 150 restauracji: od zwyczajnych do niezwykle eleganckich i ekskluzywnych.

Dla Młodej Pary na Bermudach

Bermudy – idealne miejsce na spędzenie miesiąca miodowego i uroczystości weselnych.
Najbardziej romantycznym wydarzeniem w życiu młodej pary będzie ślub wedle specjalnej tradycji wyspy.

Na tradycyjnym weselu bermudzkim podawane są dwa torty: po jednym dla pana młodego i dla panny młodej. 

Trzywarstwowy owocowy tort panny młodej, pokryty jest srebrną glazurą i symbolizuje słodycz ślubu, zaś piętrowy tort pana młodego pokryty złotą glazurą – dobrobyt.
Obydwa torty ozdobione są drobnymi sadzonkami sosny, które para może posadzić w dowolnym miejscu na wyspie – a rozwijające się z nich drzewa przez wiele lat będą symbolem ich rosnącej miłości. 

Narzeczeni muszą przejść przez jeden z kamiennych pierścieni („księżycową bramę”), które zdobią wyspę, wypowiedzieć życzenie w nadziei, że to zapewni im dobrobyt i szczęście w przyszłości.

Pocałunek przed takimi kamiennymi łukami zapewnia długie i szczęśliwe życie razem. Z miejsca ślubu do hotelu parę młodożeńców przewożą romantyczne wozy konne ozdobione kwiatami i wstążkami. Woźnica ubrany jest w ceremonialny kostium z niebieskimi bermudami do kolana i biały kapelusz.