Kiedy jechać na Barbados? Klimat i najważniejsze informacje, dojazd na Barbados, położenie geograficzne, ludność, cło, podatek lotniskowy, stolica Barbadosu.

Barbados, klimat

Subtropikalny klimat, chłodzony „morską bryzą”. Barbados jest jednym z najbardziej suchych i słonecznych wysp Karaibskich. 
Temperatura powietrza i wody przez cały rok jest na poziomie +26 +28°C. 
Pora deszczowa trwa od lipca do listopada. 
Klimat Barbados – jeden z najzdrowszych w Indiach Zachodnich.

Kiedy jechać na Barbados?

Kurorty na Barbados są otwarte przez cały rok.
Najkorzystniejszy czas podróży na wakacje jest w porze suchej, od grudnia do czerwca, wtedy trwa tu najwyższy szczyt sezonu.
W porze suchej średnia temperatura na Barbadosie to 27 stopni, w nocy ok 20. W pozostałym czasie na wyspach panuje pora deszczowa z wyższymi temperaturami i zdarzającymi się tropikalnymi burzami i cyklonami. Natomiast hotele i plaże są mniej zatłoczone, a ceny nieco niższe.

Najważniejsze informacje o Barbados

DOJAZD: 
Na Barbados odbywają sie regularne i czarterowe loty wielu międzynarodowych linii lotniczych. Port lotniczy, Grantley Adams International Airport znajduje się w południowej części wyspy. 

Stolica: Bridgetown, miasto portowe w stylu kolonialnym, leży wzdłuż zachodniej i południowej granicy wybrzeża Barbados. W ciągu dnia tętni życiem, a w nocy – cisza kompletna. 

GEOGRAFIA: Barbados – na samym wschodzie wysp karaibskich w archipelagu Małych Antyli. Jego zachodnie wybrzeże obmywają fale Morza Karaibskiego, a połnocne i wschodnie – Ocean Atlantycki. Wyspa Barbados zajmuje obszar 430 km.kw.
W centrum wyspy znajduje się wzgórze Hillaby. Krajobraz jest miejscami poprzecinany głębokimi wąwozami, wypełnionymi wodą deszczową spływającą ze wgórza ku morzu. Są na wyspie i morskie jaskinie utworzone ponad 500 tys. lat temu, a także gęste lasy tropikalne – Turner’s Hall Woods i Joes River Rain Forest.

Sąsiednie kraje – Wenezuela, Kuba, Gujana, Jamajka, Haiti.

LUDNOŚĆ: Ludność Barbadosu nie przekracza 268 tysięcy osób. Ponad 70% populacji wyspy to bezpośredni potomkowie afrykańskich niewolników przywiezionych tu w czasach kolonialnych. Tutaj mieszkają europejczycy, imigranci z Indii, i arabowie. 

Język na wyspie: Język urzędowy – angielski. 

Cło: Przywóz walut obcych i lokalnych nie jest ograniczony (w zgłoszeniu należy określić liczbę przywożonych pieniędzy). 
Wywóz waluty lokalnej jest zabroniony, inne waluty – nie więcej niż kwoty określone w oświadczeniu w dniu przyjazdu. Mogą być przywożone bez cła towary o wartości nie większej niż 50 dolarów USA. 

Podatek lotniskowy: Turyści opuszczajacy wyspę muszą zapłacić podatek lotniskowy – 25 dolarów barbadoskich.