Wczasy i wycieczki w La Romana i na Saona. Magiczne miejsca i Trzy Oczy – Tres Ojos, Kurort La Romana – południowo-wschodni region Dominikany – nie można nie zobaczyć Saony, ekscytujące Trzy Oczy – tres Ojos- atrakcja za jednego dolara.

Youtube: Wyspa Saona Dominikana 4K

Kurort La Romana – południowo-wschodni region Dominikany

Południowo-wschodni region Dominikany wyróżnia się najbardziej spokojnymi plażami i magicznych miejscami w kraju.

Tu, w kurorcie La Romana, jest unikalny amfiteatr i wieś artystów, wybudowana w średniowiecznym hiszpańskim stylu nad głębokim wąwozem, Altos de Chavon.
Altos de Chavon – miejsce, które zbudowano na początku 1970 r., i odtworzono typowe hiszpańskie wioski z XV wieku. W tej wsi mieszkają utalentowani artyści i twórcy, w tym utalentowane dzieci ucząc się malarstwa i sztuki pod kierunkiem znanych mistrzów. Naprzeciwko plaży La Romana znajduje się wyspa Saône – Narodowy rezerwat przyrody, w którym roi się od ptaków i żółwi morskich.

Wyspa – Saône Island (Saona).

Jadąc na Dominikanę nie można nie zobaczyć Saony.
Niewielkie, ale za to przepiękne i piaszczyste plaże, turkusowa woda, tropikalna roślinność. Warto się przejść i trochę zwiedzić wyspę, spacer wśród lian sprawi, że poczujesz się jak w Parku Jurajskim.
Wyspa jest otoczona rafą koralową, na plaży mnóstwo małych koralowców pozostawionych przez wodę, ale są też mangrowce, drzewa kokosowe i mahoniowe. To raj dla ludzi którzy kochają przyrodę. 
W pobliżu Saony można zobaczyć delfiny, żółwie morskie i manaty i mnóstwo gatunków ptaków.
Cała Dominikana słynie z tego, że zamieszkują ją liczne gatunki ptaków. Wśród skrzydlatych mieszkańców wyspy najpopularniejsze są papużki zwane cotica.
Wokół Saona są 3 laguny zamieszkałe przez flamingi, po za tym wody wokół Saona to raj dla nurków. Jakby tego było mało na wyspie jest dużo jaskiń, w których dawniej mieszkali indianie Taino.
Rozrywka: Tutaj można uprawiać sporty wodne, a w Marlins Golf Club pograć w golfa. Szeroki wybór barów, kawiarni i restauracji na świeżym powietrzu.

Jaskinia – Three Eyes (Tres Ojos)

Dominikana ma najbardziej rozbudowany system jaskiniowy na Karaibach. 
Pieczary ekscytujące nie tylko pod względem odkrywczym. Wiele z nich zawiera dzieła sztuki namalowane lub wyryte na ścianach przez rdzennych Indian Taino, których historia sięga od 1000 do 3000 lat wstecz. 
W Santo Domingo najwięcej jaskiń znajduje się w rozległym parku, Mirador del Este. Większość z pieczar tak naprawdę jest zagłębieniami w ziemi łączącymi się z podziemnymi przejściami (w wapieniu), utworzonymi wieki temu. 
Najbardziej znana i jedna z najbardziej dostępnych to „Los Tres Ojos”. 
Ta duża jaskinia, wypełniona stalaktytami i stalagmitami jest do zdobycia po przebyciu długich stopni wyrzeźbionych w boku jaskini. W grocie sa trzy male laguny/jeziora (stad nazwa groty); pierwsza z powodu pięknego niebieskiego koloru, nazywa sie „Błękitna Laguna”, druga „La Nevera” (lodówka) ma tylko +15°C, trzecia najmniejsza „Jezioro Kobiet” (nazwa pochodzi z czasów, gdy kobiety i mężczyźni kąpali się osobno). Śmiałkowie czasami nurkują do najgłębszych pieczar ku zdumieniu innych. Trzymanie się szlaku czyni jaskinię łatwą do zdobycia. Park jest otwarty codziennie, a wstęp wynosi około 1 USD.